takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

İngiltere Konsolosluğu Evli Çiftler İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi

İngiltere Konsolosluğu Evli Çiftler İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi 

İngiltere Konsolosluğu Evli Çiftler İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi
13 Ağustos 2019 Salı 17:09İngiltere Konsolosluğu Evli Çiftler İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi İngiltere Konsolosluğu nezdinde yapılan Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunu, İngiltere’de sürekli oturum izni ile bulunan ya da İngiliz vatandaşı olan kişilerin eşleri İngiltere’ye yerleşmek üzere yapabilmektedirler. İngiltere vizesi başvuruları arasında oldukça önemli olan yerleşim vizeleri türleri için de profesyonel danışmanlık vermektedir.

İngiltere’deki eşin yanına yerleşebilmek amacıyla başvuru yapılabilen Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuruları oldukça karmaşık ve kapsamlı bir süreci kapsamaktadır. Bu nedenledir ki, başvuru sahipleri diğer vize türlerine göre yerleşim kapsamlı başvurularda danışmanlık hizmeti almaya daha çok ihtiyaç duymaktadırlar. Başvuru sahipleri, yerleşim kapsamlı vize türleri ile ilgili her türlü konu ile ilgili olarak ve danışmanlık hizmeti almak üzere CSS Legal Danışmanlık ile irtibata geçerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak çiftlerin ispatlaması gereken bazı durumlar bulunur. Bunların en başında gelen İngiltere’deki eşin sürekli oturum iznine ya da İngiliz vatandaşlığına sahip olması şartıdır. Bu haklardan birine sahip olmayan kişilerin eşleri ise bu vize türüne başvuru yapamazlar. CSS Legal yorum ve analiz gerektiren yerleşim vizesi başvuru şartları noktasında danışanlarına doğru yönlendirmeler yaparak vize alma sürecini de kolaylaştırmaktadır.

Yerleşim kapsamlı bu  başvurusunda başvuru sahibinin resmî belgelerle (evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği vb.) İngiltere’deki eşiyle evli olduğunu ispatlama şartı bulunur. Hatta bu başvurularda evli olduğunu ispatlamanın yanında bir diğer önemli nokta ise, evliliğin gerçek olduğunu kanıtlamak gerektiğidir. CSS Legal şikayet edilen yerleşim vizesi başvuru şartlarının karmaşıklığı noktasında danışanlarına profesyonel bir hizmet sunmakta ve başvuru sürecini titizlikle yürütmektedir.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda ispatlanması gereken bir diğer önemli nokta; İngiltere’de yaşayan eşin İngiltere’ye yerleşmek üzere gelecek olan eşinin masraflarını karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunu vize memuruna kanıtlamak gerektiğidir. Bu eşin başvuruda yıllık en az £18.600.00 gelir veya en az £62.500,00 birikim göstererek maddi yeterlilik şartını sağlaması mümkündür. Başvuru sahibinin gelirinin eksik kısmına göre hesapta tutulması gereken birikimin doğru hesaplanması vize memurunu da vize reddi vermemesi için memnun eden bir faktör olacaktır. Buna ek olarak maddi yeterlilik hesaplaması için başvuru sahibinin çalışarak kazandığı paralar veya İngiltere’ye gittikten sonra çalışarak elde edebileceği kazanç vize başvurusu esnasında dikkate alınmamaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gererken husus, yerleşim kapsamlı bu başvurularda başvuru sahibine kesinlikle üçüncü bir kişinin sponsor olması mümkün değildir.

Yukarıda ele alınan hususların dışında evli çiftler için tasarlanmış bulunan bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusunu yapabilmek ve olumlu sonuç alabilmek için İngiltere’ye gidecek olan eşin IELTS Life Skills belgesini de başvuru dosyasında vize memuruna sunması gerekir. Bu sınav yalnızca yerleşim vizeleri için tasarlanmış bir sınav olup sadece dinleme ve konuşma yeteneklerinin ölçüldüğü bir sınavdır.  Bunun nedeni; kişinin İngiltere’de iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce bilip bilmediğini ortaya çıkarmaktır. Daha ayrıntılı bilgi ve IELTS kurslarının hangi okullarda alınabileceği ile ilgili Student Portal International eğitim uzmanlarından bilgi alınabilir.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için bir diğer şart ise, eşlerin 18 yaşından büyük olması gerekliliğidir. 

İngiltere vizesi türlerinden başvurusu yapan eşlerin vize başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde alacakları ilk vize süresi 33 aydır. Bu ilk geçici oturum izninin süresi dolmadan yine İngiltere’den vize uzatması yapılarak 30 aylık bir vize daha alınmaktadır. Daha sonrasında geçici oturumu uzatmalarla beraber 5 yıla tamamlayan eşler süresiz oturum izni alabilirler. Tüm bu konularda CSS Legal Danışmanlık uzmanları müşterilerine gerekli desteği vermektedir.

İngiltere vizesi başvurularından olumlu sonuç almak oldukça zordur. Başvuruları değerlendiren vize memurları da en ufak bir hatada veya eksiklikte İngiltere vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyasıyla başvuru yapabilmek ve dolayısıyla olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak da çok önemlidir. CSS Müşavirlik bu sektörde hizmet alınabilecek en profesyonel firmaların başında gelmektedir. 

Danışmanlık hizmeti almak aynı zamanda olumlu sonuç alma ihtimalini de azaltacak ve başvuru sahiplerinin rahat bir vize süreci geçirmelerini sağlayacaktır. CSS & Co Legal Services İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış kadrosuyla 2006 yılından bu yana Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleriyle hizmet vermektedir.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.