takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Sayın Hocam öncelikle Suat ARUSAN kimdir? Bize kendinizden kısaca bahseder misiniz.. Doğal Hayat Polikliniği

Sayın Hocam öncelikle Suat ARUSAN kimdir? Bize kendinizden kısaca bahseder misiniz..  Doğal Hayat Polikliniği
yunus
yunus
01 Haziran 2020 Pazartesi 05:51

1952 Manisa doğumluyum. İzmir Özel Türk Kolejinde orta öğretimi tamamlayıp 1974 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 1974-1978 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilimdalında ihtisasımı tamamlamamın ardından Manisa’da 30 yıl özel çocuk hekimliği yaptım. Uzun yıllar çalışmalarını sürdürdüğüm doğal tedaviler alanında 2008 yılında Manisa’da Doğal Hayat Polikliniği’ni kurarak, öncelikle Hirudoterapi (Tıbbi Sülük Tedavisi), Fitoterapi (Bitkilerle Tedavi),  Ozon Tedavisi, Hacamat ve Akupunktur tedavileriyle başladık ve şükürler olsun ki yüzlerce hastaya da şifa kapısı olduk.

8 yıl boyunca Manisa ETV televizyonunda her hafta üç saatlik canlı yayın akışında “Evrensel Diyalektik” programı adı altında entellektüel, sosyal ve sağlık programları yaptım.

Pek çok ulusal kanalda sağlık programlarına konuk olarak katılıp halkımızı Doğal Tıbbın nimetlerinden haberdar etmeye çalıştım.

2009 yılında modern tedavi tekniklerinin yanında hirudoterapi ve diğer tamamlayıcı tedavi metotlarının uygulanmasını yaymak, uygulamalarını öğretmek, bu konuda bilimsel çalışmalar yapmak ve bu tedavi şeklinin batıdaki normlarının ülkemizde uygulanmasının sağlanması amacına yönelik Doğal Tıp, Hirudoloji ve Hirudoterapi Tıp Derneğini kurdum. Çocuk Hastalıkları ile ilgili yazdığım bir kitabım ve değişik tıp mecmualarında yayımlanmış araştırma yazılarım bulunmaktadır.

Geleneksel tedavi yöntemlerinin uygulanması noktasında vermiş olduğum mücadele ve uzun çabalarım sonucunda, bu tedaviler Sağlık Bakanlığımızca tanınmış ve tedavi hizmetleri alanına resmen girerek Türk tıbbına kazandırılmıştır. Ben davamın arkasında durarak bu anlamda çok sıkıntılar yaşadım ve kendi memleketim olan Manisa’da zamanında bu tedavileri bana yaptırmadılar. Şükürler olsun ki bugün geldiğimiz noktada kadim tedavi metotlarımız olan bu tedavilerin yasal bir zemine oturtularak kabul görmesinin haklı gururunu yaşamaktayım.

Doğal Hayat Kliniği olarak uzun yıllardır hizmet vermektesiniz, peki yaygın olarak kullanılmaya başlanan bu tedavilerin uygulanma esası nedir ve nasıl olmalıdır ?

Doğal Hayat Polikliniği, dünyanın pek çok ülkesinde başarıyla uygulanan bir sistemi; Doğal Tıp ile Modern Tıbbın sentezini bilimsel ve ayakları yere basar bir şekilde kullanmaktadır. Kliniğimizdeki tüm uygulamalar muayeneyi ve tıbbi değerlendirmeleri takiben yine hekim kontrolünde yapılmaktadır. Yani bir bakıma geleneksel tedavi yöntemlerinin hekim nosyonu ve bilgisi dahilinde bilimsel bir tarzda uygulanması esasına dayanır. Türkiye’de geleneksel tababet halkın bilinçaltında yaygın biçimde yer almaktadır ancak Doğal Hayat Polikliniği bu bilgi ve uygulamaları kompleks ve sistematik bir biçimde tıp doktorları eliyle hastalara ulaştıran ilk kliniktir.

Kliniğimizde “Hastalık yoktur, hasta vardır” prensibi gereğince her hastanın neye ihtiyacı varsa ona uygun bir tedavi programı düzenlenir. Zaten doğal tıbbın felsefesinde klasik bir “Romatizma Reçetesi” yoktur. Romatizmaya neden olan faktör ne ise onu bulup ona yönelik bir tedavi uygularsınız ve sorunu kalıcı olarak çözersiniz. Bu anlamda biz öncelikle Almanya da yaygın olarak kullanılan wegamed-test vücut tarama cihazı ile hastanın tüm vücut sistemine bakarak, bağışıklık sistemini bozan stres hormonları, ağır metal birikimi gibi parametreleri de göz önünde bulundurmak suretiyle genel bir değerlendirme sonrasında tedavi programı belirlemekteyiz.

Bizim için sonuç değil, sebep önemlidir. Ağrı bir sonuçtur, sürekli ağrı kesici içerek sonucu bastırmış olursunuz ama tedavi olamazsınız ..

Geleneksel tıbbın, modern tıpla olan ilişkisini değerlendirebilir misiniz? Geleneksel tıp niçin tercih edilmektedir, hastalara sağladığı ne gibi avantajlar mevcuttur?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki tıp tektir ve tıp ilminin antibiyotik, ağrı kesici, kortizon, kan sulandırıcı ilaçlarla sınırlandırılması akla-mantığa aykırıdır. Çünkü kronik hastalıklarda maalesef bunun dışında yapılan başka bir şey yok. Bu ilaçlarda sonucu bastırmaktan öteye gitmeyerek uzun süreli kullanımlarında ise başka hastalıklara sebep olmaktadır. Bu nedenle insanlar bir arayış içine girmektedirler. Amaç insanın sağlığını korumak ya da sıhhat durumu kaybolmuşsa geri kazandırmaktır. Bu hedefe yönelik her türlü uygulama tıbbın kapsamındadır ve tıp profesyonelleri tarafından uygulanmayı gerektirir. Modern tıp, teşhiste, akut hastalıklarda ve cerrahi müdahaleler de kesinlikle tercih edilmelidir ve başarısı tartışılamaz. Sonuçta bizler de hekimiz ve burada modern tıpla geleneksel tıbbı birbirine zıtmış ya da rakipmiş gibi gösterilmesine de karşıyız. Biz modern tıp ve geleneksel tıbbın birlikte hareket etmesinden yanayız. Kronik hastalıklarda ve koruyucu hekimlikte kesinlikle doğal tıp yöntemlerinin ve Efendimiz ( S.A.V )’ in bize tavsiye buyurduğu beslenme ve tedavi yöntemlerinin uygulanması gereklidir.

Doğal sağlık merkezi Doğal Hayat Web Sitesi :  https://www.dogalhayat.com.tr/

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberat/public_html/index.php on line 344