takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Fatih Eryılmaz (KIBRIS) ÖĞRENCİLERE SESLENDİ

Kıbrıs'lı iş insanı Fatih Eryılmaz karantina sürecinde evde ders çalışma yöntemleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Karantina dönemleri, insanların evden dışarıya çıkmasının mümkün olmadığı zaman dilimleridir.

Fatih Eryılmaz (KIBRIS) ÖĞRENCİLERE SESLENDİ
Öncel eski Ahmet
Öncel eski Ahmet
08 Mayıs 2020 Cuma 20:56

Karantina Dönemlerinde Evde  Ders  Çalışma Yöntemleri Nelerdir?

Kıbrıs'lı iş insanı Fatih Eryılmaz karantina sürecinde evde ders çalışma yöntemleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Karantina dönemleri, insanların evden dışarıya çıkmasının mümkün olmadığı zaman dilimleridir. Bu insan gruplarından bir tanesi de evde ders çalışmak zorunda olan öğrencilerdir. Öyle ki verimli ve etkili ders çalışma öğrencileri hedefe ve başarıya götürecek en önemli hususlardan bir tanesidir. Öğrencilerin okullarına gidemediği ve dışarıya çıkamadığı karantina dönemlerinde evde ders çalışma yöntemlerini uygulayarak daha verimli ders çalışacaklar ve hedeflerinden de sapmamış olacakladır. Peki, karantina dönemlerinde evde ders çalışma yöntemleri nelerdir? İsterseniz, sizin için derlediklerimize gelin birlikte göz atalım.

Kıbrıslı Fatih Eryılmaz

Haftalık Ders Çalışma Planı

Karantina döneminde evde ders çalışmanın yollarından ilki mutlaka bir haftalık bir ders programıdır. Bunun için öğretmenlerinden online olarak yardım alabilirsiniz. Haftalık ders programı olmadan başarıya ulaşabilmek çok zordur. Unutmamak gerekir ki, hedefsiz gemi varacağı limanı bulamaz.

Çalışma Mekanınızı Ayarlayın

Bir diğer önemli yöntem ise ders çalışılacak mekânın ayarlanmasıdır. Mekânın yeterli derecede ışıklandırılması, çalışma masasının uygun ölçülerde olması, odada ve çalışma masasında gereksiz materyallerin bulundurulmaması önemli hususlardır. Öğrencinin ilgisini ve dikkatini dağıtacak her türlü eşya odada olmaması da daha iyi olacaktır.

Badi Kontrol Sistemi

Evde ders çalışmanın daha verimli hale gelmesinde badi kontrol sistemi oldukça önemlidir. Nedir badi kontrol sistemi? Kendinize denk bir arkadaşınızı seçip onunla fikir alışverişinde bulunacaksınız. Yani seçtiğiniz badi arkadaşınız sizin ders çalışmanızı kontrol edecek. Örneğin sabah kalkar kalmaz mesajla uyandın mı? Gibi bildirim mesajı yollayabilir? Bugün ders programında ne var? Bugün hangi konuya çalıştın? Günde kaç soru çözeceksin? Bugün ders programına uydun mu? Gibi… Fikir alışverişi yapmak hem size iyi gelecektir.

Konu Arkası Soru ve Deneme Çözün

Yeni çalışmaya ya da gördüğünüz konuya son noktayı deneme yaparak yani soru çözerek yapınız. Çünkü konu arkası sorular çalışılan konuyu iyi anlamada size oldukça faydalı olacaktır. Bununla alakalı online olarak birçok soruya ulaşmanız mümkündür.

Ders Tekrarı Yapın

Yeni görmüş olduğunuz konuların daha iyi pekişmesi ve unutulmasını uzun zamana yaymak adına mutlaka ders tekrarları yapınız. Bunu haftalık ders planınızda belirtmeniz faydalı olacaktır.

Tek Bir Kaynağa Bağlı Kalmayın

KKTC Fatih Eryılmaz, tek bir kaynakla ders çalışmak yerine çeşitli birkaç kaliteli kaynağa sahip olunuz. Yani kaynağın çeşitliliği faydalı olacaktır. Online yayınlardan fazlasıyla bilgi alabilirsiniz. Bilgilendirmelerini yaptı.

Aç Karnına Ders Çalışmayınız

Aç karnına ders çalışmak verimi oldukça düşürecektir. Ayrıca yeni yemekten kalktın sonra da hemen ders çalışmayın. Açlık ya da yeni tokluk hissi sizi verimli ders çalışmak duygusundan uzaklaştıracaktır. Yemek yeme saatleri konusunda aile büyüklerinden yardım alabilirsiniz. Böylece ortak bir karara varmış olursunuz.

Ders Saatlerini ve Molalarınızı Sarkıtmayın

Haftalık ders programına sadık kalınız. Programdaki ders ve mola saatleri aynen okulda olduğu gibi 40 dakika ders ve 10 dakika molalar şeklinde yapmaya özen gösteriniz.

Temiz Havayı Almayı ve Odayı Havalandırmayı Unutmayın

Ders çalışma odanızı belirli aralıklarla havalandırınız. İçeriye giren temiz hava sizin daha kaliteli oksijen almanızı sağlayacaktır. Ayrıca mola saatlerinde balkonda temiz hava almayı da unutmayınız.

Programda Oyuna Yer Verin

Hep ders olacak değil ya! Oyun oynama, tv seyretme vb. gibi etkinliklerde haftalık ders programında mutlaka olsun. Bu gibi etkinlikler kafa dağıtmanız açısından size çok iyi gelecektir. Lakin abartmadan.

Kitap Okuyunuz

Olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi de kitap okuma etkinliğidir. Mutlaka sevdiğiniz bir kitap takip edin. Bunu her gün olmak koşulu ile tekrar ediniz. Günlük 30 dakika ya da 1 saatinizi kitap okumaya ayırmanız size kâfi gelecektir. Ayrıca karantina günlerinde evde ders çalışmanın yanında daha çok kitap okumak için bol bol vaktiniz olacaktır.

Hissiyatınızı Güçlü Tutun

Her ne kadar evde olsanız da okulda eğitim ve öğretim alıyor muş gibi hislerinizi güçlü tutmaya gayret gösterin. Hedeflerinizi belirleyin ve hedeflerinizden uzaklaşmayın. Ayrıca duvara hedeflerinizi belirten kağıtlar da asabilirsiniz. Asla ve asla kendinizi bırakmayın. Gevşeklik göstermeden hedefe adım adım ilerleyin. Unutmayın, başarı da başarısızlıkta sizin elinizde ve iradenizde…

Siz de yukarı da istifadenize sunulan yöntemleri deneyiniz. Yani sözün özü karantina dönemlerinde evde ders çalışma yöntemleri sizi başarıya götürecek adımlardır! Açıklamalarında bulundu.

Fatih Eryılmaz Kimdir?

 Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde gerçekleştirmiş olduğu başarılı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren bir ismi bugün sizlere tanıtmak istiyorum.

Bu isim, haber başlığımızda da vurgulamış olduğumuz gibi Fatih Eryılmaz beyefendidir. Fatih Eryılmaz, Türk asıllıdır ve aynı zamanda da Kıbrıslı bir iş adamıdır.

Kıbrıs’ın pek çok alanda yatırıma ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Elbette tek başına Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini ayağa kaldıracak güce sahip olmayabilir. Fakat gerçekleştirdiği projeler ile yüzlerce kişiyi istihdam etmesi bile Kıbrıs için değerlidir.

Fatih Eryılmaz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde faaliyetlerini sürdüren iş adamı Fatih Eryılmaz’ın çok sayıda sektöre girdiği kaydedilmiştir. Peki bu sektörler nelerdir? Hemen sizler için tek tek sıralayalım.

Fatih Eryılmaz Kıbrıs

Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür. Bunlar elbette sadece bizim bildiğimiz sektörler.

Fatih Eryılmaz beyefendinin Kıbrıs içerisinde farklı sektörlere de uzandığı kuvvetle muhtemeldir.

Yiğitler Tekstil Sanayi A.Ş. Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın sahibi olduğu şirkettir. Şirket bünyesinde onlarca kişinin istihdam edilmesine vesile olan Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve aynı zamanda Türkiye içerisinde de adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

Kıbrıslı değerli iş insanı olan Fatih Eryılmaz’ın, Müşkülpesent Lokantası’nın da sahibi olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu lokanta, adından da anlaşılabileceği gibi, gerçekten zor beğenen kişiler için hazırlanan bir lokantadır. Dışarıda yemek yemek, elbette pek çok kişi için oldukça değerlidir.

Çünkü genelde dışarıda bir lokantaya giderken, yanımızda çok sevdiğimiz ailemiz ya da iş arkadaşlarımız bulunur. Ailemizi ve iş arkadaşlarımızı konforlu, nezih, yemeklerinin de lezzetli olduğu bir lokantaya götürmek son derece değerlidir.

Bu bağlamda Türk asıllı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetli olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasını, yemekleri zor beğenen kişilere bilhassa tavsiye etmek isterim. Bildiğiniz gibi, Müşkülpesent kelimesinin sözlük anlamı; ince eleyen, sık dokuyan, zor beğenen, oldukça seçici ve titizdir.

İşte Müşkülpesent Lokantasının kuruluş amaçlarından biri de, bu tarz zor beğenen ve titiz müşteriler için adeta biçilmiş kaftan olmasıdır. Ailenizi, sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı, komşularınızı nezih bir lokantada ağırlamak isterseniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sevilen iş adamlarından olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasına gitmenizde yarar vardır.

Kuzey Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın Müşkülpesent Lokantası hakkında fazla söz söyledik.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.