Haber Atak

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Günümüzde görsellik konusunda etki eden unsurlar arasında dişlerin oldukça ön planda olması ile birlikte birçok kişi diş kaplamaları için daha doğal görüntü sağlayan zirkonyum kaplamayı tercih ediyorlar. Zirkonyum kaplama fiyatları doğal diş yapısına en yakın ve doku uyumu sebebiyle diğer kaplama uygulamalarına göre çok daha maliyetli olmasına rağmen en çok tercih edilen uygulama olarak dikkat […]

09 Şubat 2019 - 17:41 'de eklendi ve 200 kez görüntülendi.
Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Günümüzde görsellik konusunda etki eden unsurlar arasında dişlerin oldukça ön planda olması ile birlikte birçok kişi diş kaplamaları için daha doğal görüntü sağlayan zirkonyum kaplamayı tercih ediyorlar.

Zirkonyum kaplama fiyatları doğal diş yapısına en yakın ve doku uyumu sebebiyle diğer kaplama uygulamalarına göre çok daha maliyetli olmasına rağmen en çok tercih edilen uygulama olarak dikkat çekiyor. Diş görünümüne ilişkin geliştirilen onlarca farklı yönteme göre daha popüler olmasının nedenleri arasında estetik görünümü, doğal bir yapıya sahip olması ve uzun kullanım ömrü yer alıyor. Zirkonyum kaplamalar güçlü yapısal özellikleri ve uzun kullanım ömrü nedeniyle hem arka dişlerde tercih edilmekte hem de ön dişlere sağladığı estetik görsellik ve ışık geçirgenliği sebebi ile en çok tercih edilen kaplama olarak görülüyor. Bu kaplama ile birlikte dişlerin çiğneme, ısırma ve koparma gibi aktiviteleri sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Ağız sağlığı ve hijyenine dikkat eden kişiler bu kaplamaları çok uzun süre deforme olmadan sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorlar.

Zirkonyum Kaplama Fiyatlarının Belirlenmesi

Zirkonyum kaplama fiyatları kullanılan malzeme ve kaplamda yapılan işçiliğin kalitesine göre değişebiliyor. Geçmişte kaplama uygulamalarında kullanılan metal destekli porselen kaplamalara göre zirkonyum kaplama fiyatları daha maliyetli olarak görülüyor. Bunun anan nedeni sağladığı daha doğal görünümde yatıyor. Bilindiği gibi metal destekli porselen kaplamalar dışarıdan rahatlıkla belli oluyor. Buda görsel anlamda kişilerin daha yapay bir görünüme sahip olmasına neden oluyor.

Zirkonyum kaplamalar ise doğal görünümü ile diğer kaplamalara göre daha maliyetli de olsa insanların ilk tercihi haline geldiği görülüyor. Ayrıca zirkonyum kaplama uygulamalarında diş hekiminin tecrübesi, dişin büyüklüğü, uygulamanın yapıldığı ortamın hijyeni ve kullanılan ürünlerin kalitesi fiyata direkt bir şekilde etki ediyor. Günümüzün en popüler diş kaplama yöntemi olan zirkonyum kaplama hakkında daha detaylı bilgilere ve zirkonyum diş kaplama fiyatlarını öğrenmek için https://www.pourdent.com/zirkonyum-kaplama-fiyatlari/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA