Haber Atak

Xiaomi Çift Ekranıyla Bir İlki Gerçekleştirecek

Akıllı telefon dünyasının yükselen trendlerinden birisi de, ekrana gömülü kamera ya da başka ismiyle delikli ekranlar oluyor.

08 Şubat 2019 - 0:36 'de eklendi ve 397 kez görüntülendi.
Xiaomi Çift Ekranıyla Bir İlki Gerçekleştirecek

Akıllı telefon dünyasının yükselen trendlerinden birisi de, ekrana gömülü kamera ya da başka ismiyle delikli ekranlar oluyor. Samsung ve Huawei’den bu ekran tasarımlarının kullanıldığı telefonlar piyasaya sürülmeyi bekliyor.

Bu ekran tasarımını kullanmakta olan markaların içerisinde Xiaomi’nin, bir ilke imza atarak katılacağı gün yüzüne çıktı. Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi‘nin (WIPO) internet adresinde yer alan liste doğrultusunda, Çinli üretici çift delikli ekran tasarımı konsunda patent aldı. Patent görselleri ilk defa bakıldığında Samsung’un kısa bir zaman sonra tanıtımını yapılacak olan Galaxy S10 Plus’ı akıllara getiriyor. Zira, Galaxy S10 Plus’ın ekranında yer alan geniş delik sayesinde çift ön kameraya yer edinecek.

Xiaomi’nin aldığı patentin en göze çarpan farkı ise ekranın her iki tarafında yani hem sağ hem sol bölümünde delik yer alması oluyor. Patent dosyasında çeşitli kombinasyonlara yer edindiği için Xiaomi’nin çift delikten nasıl faydalanacağı bilinmiyor. Zira, bazı görsellerde her iki tarafta kamera, bazı görsellerde bir tarafta kamera başka yerde sensörler gibi kombinasyonlar yer alıyor. Xiaomi’nin bu ekrana yer edineceği akıllı telefonun ayrıntıları ilerleyen aylarda ortaya çıkacaktır.

SON DAKİKA