Haber Atak

WhatsApp Uygulamasında iOS’ta Olan İki Özellik Android’e Geliyor

1 milyarı geçen aktif kullanıcıya ulaşan dünyanın en fazla tercih gören anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android işletim sisteminde yer alan sürümünün kullanıcıları konusunda iki yeni kullanışlı özelliği hayata geçiriyor. Bunlardan ilki “ardışık sesli mesajlar” olacak. Adından da bilineceği gibi ardışık sesli mesajlar özelliği, kullanıcıların üst üste gönderilmekte olan ses kayıtlarını tek seferde oynatabilmeleri konusunda yardımcı […]

30 Kasım 2018 - 21:44 'de eklendi ve 1245 kez görüntülendi.
WhatsApp Uygulamasında iOS’ta Olan İki Özellik Android’e Geliyor

1 milyarı geçen aktif kullanıcıya ulaşan dünyanın en fazla tercih gören anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android işletim sisteminde yer alan sürümünün kullanıcıları konusunda iki yeni kullanışlı özelliği hayata geçiriyor.

Bunlardan ilki “ardışık sesli mesajlar” olacak. Adından da bilineceği gibi ardışık sesli mesajlar özelliği, kullanıcıların üst üste gönderilmekte olan ses kayıtlarını tek seferde oynatabilmeleri konusunda yardımcı etmen olacak. Üst üste gönderilen ses kayıtlı sanki birleşik bir kayıtmış gibi gözüküyor ve bu açıdan kullanıcılar her ses kaydını dinlemek adına tekrar tekrar oynatma tuşuna basmak durumu tarihe karışacak.

Apple kullanan iOS kullanıcıları tarafından hali hazırda kullanılabilir şekilde olan bu özelliğin Android kullanıcıları konusunda da beta süreci başladığı ortaya çıktı. Şu an için kısıtlı oranda Android kullanıcısı tarafından ulaşılabilen bu özellik, çok büyük olasılıkla önümüzdeki zamanlarda tüm kullanıcılarla buluşacak gibi duruyor.

Özelliklerden ikincisi ise “grup görüşmesi kısayolları” oluyor. Grup görüşme kısayolları ile beraber kullanıcılar, grup sohbetlerinin sağ üst köşesine dahil edilen “grup görüşmesi” ikonuna basarak, açılan pencerede grup görüşmesi gerçekleştirmek istedikleri grup üyelerini belirleyebiliyorlar ve ardından da grup görüşmesi yapabiliyor.

Android kullanıcıları için bu yeni tüm kullanıcılar ile buluşması biraz uzun sürebilir.

Etiketler :
SON DAKİKA