Haber Atak

Samsung Galaxy A90 ile büyük ses getirecek

Samsung yine teknoloji dünyasında adından söz ettirmek için geliyor. Yeni akıllı telefonu A90 ile yine herkesin dilinden düşmeyecek gibi duruyor. Samsung en yeni ve güçlü Galaxy A serisi telefonu olması düşünülen Galaxy A90 gün yüzüne çıkmaya başladı. Galaxy A90, Snapdragon 855 işlemciyle karşımıza çıkacak. Galaxy S10’un Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’de bu işlemciyi kullandığı biliniyor. […]

06 Temmuz 2019 - 9:29 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.
Samsung Galaxy A90 ile büyük ses getirecek

Samsung yine teknoloji dünyasında adından söz ettirmek için geliyor. Yeni akıllı telefonu A90 ile yine herkesin dilinden düşmeyecek gibi duruyor.

Samsung en yeni ve güçlü Galaxy A serisi telefonu olması düşünülen Galaxy A90 gün yüzüne çıkmaya başladı. Galaxy A90, Snapdragon 855 işlemciyle karşımıza çıkacak. Galaxy S10’un Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’de bu işlemciyi kullandığı biliniyor. Snapdragon 855’in Galaxy A90’ın hem LTE, hem de 5G sürümünde bulunacağı ifade ediliyor. Bunların yanında telefonun kendine has bir “Tilt OIS” teknolojisiyle geleceği ifade ediliyor. 4G teknolojisinin dışında 5G desteğini de arkasına alması beklenen telefonun arka yüzünde Galaxy A50 ve Galaxy A70’te olduğu gibi üçlü kamera kurulumu yer ediniyor. Ana kamera 48 megapiksel, ultra geniş açılı kamera 12 megapiksel, derinlik sensörü ise 5 megapiksel olarak karşımıza gelecek.

Parmak izi tarayıcısının ekrana gömülü gelmesi düşünülen Galaxy A90’ın en geze çarpan bir diğer özelliği de ön kamerası olacak. Ekranda çentik yer edinmezken, telefonun üst bölümüne yerleştirilen özel mekanizma ile beraber ön kamera aktif olduğunda tepeden çıkacak; aktif olmadığında ise kamera telefonun içinde yer alacak. Bu şekilde ekranın tamamı kullanıcılara sunulmuş olacak. Bu teknoloji elbette Galaxy A90’da ilk defa kullanılmış olmayacak; halihazırda Xiaomi Mi 9T ve Oppo Reno serisi telefonlarda da bu teknoloji kullanılıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA