Haber Atak

Instagram Kurucu Ortakları Facebook’tan Ayrıldı

Instagram kurucu ortakları arasında yer alan CEO Kevin Systrom ve CTO Mike Krieger paylaştıkları bilgilendirme ve gönderiler ile dünyanın en fazla kullanıcı kitlesine sahip sosyal medya ağı olan Facebook’tan ayrıldıklarını ifade etti. Ayrılık hakkında herhangi bir bilgi yapmayan ikili şirkete istifalarını verdiği bildirildi. Systrom ve Krieger’ın önümüzdeki birkaç hafta içerisinde şirket ile ilişiğini kesmesi düşünülüyor. […]

27 Eylül 2018 - 17:59 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.
Instagram Kurucu Ortakları Facebook’tan Ayrıldı

Instagram kurucu ortakları arasında yer alan CEO Kevin Systrom ve CTO Mike Krieger paylaştıkları bilgilendirme ve gönderiler ile dünyanın en fazla kullanıcı kitlesine sahip sosyal medya ağı olan Facebook’tan ayrıldıklarını ifade etti. Ayrılık hakkında herhangi bir bilgi yapmayan ikili şirkete istifalarını verdiği bildirildi. Systrom ve Krieger’ın önümüzdeki birkaç hafta içerisinde şirket ile ilişiğini kesmesi düşünülüyor.

Bununla beraber Instagram’ın piyasaya sürülmesinden sekiz sene ve Facebook’un şirketi satın almasının sonrasında altı sene geçtiği biliniyor. Bu uzun dönemin sonucunda gelen bu ayrılık, Facebook’un satın aldığı başka uygulamalar ile ilişkisini düşündüğümüzde pek de şaşırtıcı gibi gözükmüyor.

CEO Kevin Systrom ve CTO Mike Krieger paylaştıkları gönderi ve açıklamalarda, “Merakımızı ve yaratıcılığımızı tekrardan keşfetmek adına biraz izin yapmayı düşünüyoruz. Yeni şeyler gerçekleştirmek, geri adım atmayı, bize ilham veren durumların ne olduğunu anlamayı ve bunu dünyanın gereksinim duyduğu şeylerle eşleştirmeyi gerektirir. Bizim meydana getirmeyi planladığımız şey de bu.” sözlerini söyledi.

CTO Mike Krieger ve CEO Kevin Systrom’un ayrılığının beklendiği de açıklandı. Beklenen bu ayrılık geç geldiği ifade ediliyor.

SON DAKİKA