Haber Atak

Genç Yazılımcı Kendi Çabasıyla Mars Keşif Aracı Kadrosuna Girdi

İç Anadolu bölgesi illerinden olan Yozgat’ın Çayıralan ilçesinde doğan ve çocukluğunda bu zamana interneti bilmeyen 17 yaşındaki Elif Eda Güneş, kendi çalışması doğrultusunda öğrendiği kodlama sistemindeki başarısı ile Mars keşif aracı gerçekleştiren en genç ekibe seçildi. Yozgat’ın Çayıralan ilçesinde dünyaya gelen ve çocukluğundan itibaren bilgisayarla yakın bir uğraş içine girmeyen 17 yaşındaki Elif Eda Güneş, […]

10 Eylül 2018 - 10:45 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.
Genç Yazılımcı Kendi Çabasıyla Mars Keşif Aracı Kadrosuna Girdi

İç Anadolu bölgesi illerinden olan Yozgat’ın Çayıralan ilçesinde doğan ve çocukluğunda bu zamana interneti bilmeyen 17 yaşındaki Elif Eda Güneş, kendi çalışması doğrultusunda öğrendiği kodlama sistemindeki başarısı ile Mars keşif aracı gerçekleştiren en genç ekibe seçildi.

Yozgat’ın Çayıralan ilçesinde dünyaya gelen ve çocukluğundan itibaren bilgisayarla yakın bir uğraş içine girmeyen 17 yaşındaki Elif Eda Güneş, kendi çalışmasıyla öğrendiği kodlama sistemindeki başarısı konuşuluyor. Çayıralan ilçesine bağlı Curali köyünde dünyaya gelen 17 yaşındaki Elif Eda Güneş, köylerinde internet olmaması üzerine çocukluğunda internetle tanışamadı. Kendi çabaları ile öğrendiği kodlama sistemini daha da ilerleten Güneş, Ancha Space’de yazılımcı olarak çalışmaya başladı. Mars keşif aracı gerçekleştiren ekibin kadrosunda yer verilen Elif Eda Güneş’in azmi görenleri kendine hayran bıraktı.

Hikayesini konu edinen genç yazılımcı Güneş, “Yozgat’ın internet çekmeyen küçük bir köyünde dünyaya geldim ve yazılım dünyam orada başladı. İnternet olmadığı için ve bu işi de öğrenmek için uğraştığımdan defter ve kalemimle beraber kodlamaya başladım. Bunların ardından bilgisayarıma ve internetime kavuştum, online ortamlarda kendimi geliştirmeye devam ettim” ifadelerine yer verdi.

SON DAKİKA