Haber Atak

Facebook’un Artık Kripto Parası Olacak

Ünlü anlık mesajlaşma uygulamaları arasında kendine yer bulan Telegram’ın sonrasında Facebook’un yeni kripto parası yakında herkes tarafından bilinecek. Daha da önemlisi bu kripto para dolara endeksli şekilde olacağı iddia ediliyor. Kripto para piyasası bu zamanlarda oldukça hareketli ve teknoloji markalarının yoğun bir şekilde alakadar olduğu görünüyor. Popüler uygulama Telegram, 2 milyar dolar civarında yatırım biriktirdi […]

24 Aralık 2018 - 19:47 'de eklendi ve 1300 kez görüntülendi.
Facebook’un Artık Kripto Parası Olacak

Ünlü anlık mesajlaşma uygulamaları arasında kendine yer bulan Telegram’ın sonrasında Facebook’un yeni kripto parası yakında herkes tarafından bilinecek. Daha da önemlisi bu kripto para dolara endeksli şekilde olacağı iddia ediliyor.

Kripto para piyasası bu zamanlarda oldukça hareketli ve teknoloji markalarının yoğun bir şekilde alakadar olduğu görünüyor. Popüler uygulama Telegram, 2 milyar dolar civarında yatırım biriktirdi ve TON birimini önümüzdeki sene piyasaya koyacak. Bunun dışında blok zinciri ağında birçok merkezi olmayan uygulamaya da ev sahipliği meydana getirmeye hazırlanıyor.

Kanadalı Kik de Telegram gibi hem kendi parasını çıkardı hem de ağını geliştiricilere açtı. Bütün bu meydana gelen gelişmeler ortaya çıkarken Facebook da kripto para piyasasında geri kalmak istemedi ve kendi kripto parasıyla kısa zaman içerisinde önümüze çıkacak.

Sosyal medya paylaşım ağı Facebook, daha farklı bir yoldan gitmeyi düşünüyor. Şöyle ki, geride bıraktığımız aylarda faaliyete konulan blok zinciri teknolojileri kısmı, stablecoin yani gerçek bir para birimine endeksli kripto para projesi üstünden çalışıyor. Dolara endeksli olacağı öngörülen para birimi dalgalanmalardan da nasibini almayacak.

SON DAKİKA