Haber Atak

Atari Oyun Severleri Heyecanlandırdı

Bir zamanların en fazla talep gören ve dünyanın en çok oynanan oyun konsolu üreticisi Atari, yeni bir ürünle oyun severlerin önüne çıkacak. İşte oyun alemine yeni bir heyecan katacak cihazın ayrıntıları. Atari CEO’su Frederic Chesnais’in E3  2018 meydana getirdiği bilgilendirmeye göre, şirket yeni bir oyun konsolu üstünde çalışmalarına start verdi. Etkinlik sırasında yayınlamış olduğu yirmi […]

09 Kasım 2018 - 20:09 'de eklendi ve 348 kez görüntülendi.
Atari Oyun Severleri Heyecanlandırdı

Bir zamanların en fazla talep gören ve dünyanın en çok oynanan oyun konsolu üreticisi Atari, yeni bir ürünle oyun severlerin önüne çıkacak. İşte oyun alemine yeni bir heyecan katacak cihazın ayrıntıları.

Atari CEO’su Frederic Chesnais’in E3  2018 meydana getirdiği bilgilendirmeye göre, şirket yeni bir oyun konsolu üstünde çalışmalarına start verdi. Etkinlik sırasında yayınlamış olduğu yirmi bir saniye süren video ile dikkatleri üstünde toplamayı başaran Atari, videodan görüldüğü üzere ünlü Atari 2600 modelinin tekrarlanmış versiyonu üstünde büyük bir çaba sarf ediyor. Yayınlanmış olan bu kısa videoda ürünün ismi vermekten kaçınıldı ancak videonun yayınlandığı internet adresinde isminde yola çıkılarak ürünün adının AtariBox olabileceği konuşuluyor.

AtariBox’ta Play Station 4 ve Xbox One ile benzer teknoloji kullanılabilir

“Donanım sektörüne  geri geldik.” biçimde bilgilendirme gerçekleştiren Atari CEO’su Chesnais, üründe bilgisayar teknolojisinin temel alınacağını ifade etti.

Oyun konsol üreticisi firması Atari, Microsoft ve Sony ile az da olsa da aynı işlemi kullanıyor. Bilgisayar temelli üretilen konsollar ile  Playstation 4, Xbox One ve PC platformlarında çalışma gösteren bu oyunlar daha kolay bir biçimde geliştirilme özelliğine sahip.

Etiketler :
SON DAKİKA