Haber Atak

Galatasaray’ın Emre Mor Teklifi Sonrası İspanyollardan Beklenmedik Cevap

Önümüzdeki sezonun planlaması şimdiden başlayan Galatasaray, 20 yaşındaki Milli futbolcu Emre Mor için 2 yıllık kiralama teklifi sundu. İspanyol ekibi Celta Vigo ise ilk sene sonunda Emre Mor ile devam kararı alınması halinde 13 milyon euro bonservis bedeli istiyor. Büyük beklenti ile Alman devi Borussia Dortmund’a transferi gerçekleşen Emre Mor, Almanya’da istediği başarıyı elde edememişti. […]

12 Nisan 2018 - 20:05 'de eklendi ve 578 kez görüntülendi.
Galatasaray’ın Emre Mor Teklifi Sonrası İspanyollardan Beklenmedik Cevap

Önümüzdeki sezonun planlaması şimdiden başlayan Galatasaray, 20 yaşındaki Milli futbolcu Emre Mor için 2 yıllık kiralama teklifi sundu. İspanyol ekibi Celta Vigo ise ilk sene sonunda Emre Mor ile devam kararı alınması halinde 13 milyon euro bonservis bedeli istiyor.

Büyük beklenti ile Alman devi Borussia Dortmund’a transferi gerçekleşen Emre Mor, Almanya’da istediği başarıyı elde edememişti. 20 yaşındaki kanat oyuncusunun son durağı İspanyol takımı Celta Vigo olmuştu. Ancak Emre İspanya’da da benzer sorunları yaşıyor.

Hocası onu hem kafaca hem de performans olarak oynatmıyor ve bu gerekçeyle Emre Mor’u kadro dışı bıraktı. Galatasaray ise bu yaşanan durum sonrası devreye girdi. Celta Vigo’yla temas haline giren Sarı-Kırmızılılar, Emre’yi iki yıllığına kiralamak istediklerini belirtti. 2022’ye kadar sözleşmesi yer alan milli futbolcu için Celta Vigo şart koştu.

İspanyol takımı, önümüzdeki sezon sonunda Galatasaray Emre’yle devam etmek istemesi halinde sözleşmeye 13 milyon euroluk mecburi satış maddesi koymayı önerdi. Celta Vigo, 2017’de genç yetenek adına Borussia Dortmund’a 13 milyon euro bonservis vermişti. Yani İspanyollar, bu transferden zarar etmek istemiyor. Galatasaray’ın kararı ise bu yaşanan tutuma karşı olumsuz yönde seyretmeye başladı.

SON DAKİKA