Haber Atak

Taze Kırmızı Et Sağlık Sorunlarına Davetiye Çıkarıyor

Türkiye genelinde hemen her bölgede yaşayanlar insanlar et yemeye dayanamaz. Son zamanlarda gerçekleştirilmiş olan hatalardan birisi taze kesilmiş etlerin bekletilmeyip hemen tüketilmesi ve bununla beraber ciddi sağlık sorunlarının meydana gelmesi oluyor. Bu konu hakkında Diyetisyen Kübra Öztürk et tüketimi hakkında önemli telkinlerde bulundu. Diyetisyen Kübra Öztürk, et tüketiminin her geçen gün çoğaldığı ve vatandaşların tüketilmekte […]

09 Kasım 2018 - 20:27 'de eklendi ve 333 kez görüntülendi.
Taze Kırmızı Et Sağlık Sorunlarına Davetiye Çıkarıyor

Türkiye genelinde hemen her bölgede yaşayanlar insanlar et yemeye dayanamaz. Son zamanlarda gerçekleştirilmiş olan hatalardan birisi taze kesilmiş etlerin bekletilmeyip hemen tüketilmesi ve bununla beraber ciddi sağlık sorunlarının meydana gelmesi oluyor. Bu konu hakkında Diyetisyen Kübra Öztürk et tüketimi hakkında önemli telkinlerde bulundu.

Diyetisyen Kübra Öztürk, et tüketiminin her geçen gün çoğaldığı ve vatandaşların tüketilmekte olan etlerin sağlıklı bir bayram yaşaması adına nasıl beslenilmesi gerektiğini ifade etti. Kırmızı et, yanlış beslenme yapılması sebebiyle en fazla rahatsız edici hastalık çeşitleri olarak şişmanlık, kalp-damar hastalığı, diyabet, hipertansiyon gibi sağlık sorunu bulunanları olumsuz yönde etkiliyor.

Genel olarak bakıldığında kırmızı et tüketim oranının son zamanlarda daha fazla artış göstermesi, insanların adaklık ve kurban alarak kestiği ve sonrasında da hemen taze kesilmiş etlerin bekletilmeden hızlı bir şekilde yenilmesi önemli sağlık problemlerine davetiye çıkarıyor. Bu hususta uyarılarını gerçekleştiren diyetisyen Kübra Öztürk, yeni kesilen hayvanın etinin gün içinde tüketilmesi durumunda hazımsızlık ve mide problemi yaşamamak adına kurban etinin iyice dinlendirilmesi 24 saatten önce tüketilmemesi gerektiğinin önemini dile getirdi.

Etiketler :
SON DAKİKA