Haber Atak

Sağlık Bakanı’ndan Şehir Hastanesi Açıklaması

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bir televizyon programına konuk olarak sorulara açıklık getirdi. Koca, “Şehir hastanelerinde hasta garantisi hususunda yanlış teşhisler var. Çok net bir biçimde ifade ediyorum; hiçbir şekilde hasta garanti yoktur” sözlerini söyledi. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, canlı yayın konuğu olarak gündemle alakalı olarak önemli açıklamalarına yer verdi. İlaç ve tıbbi malzeme […]

25 Kasım 2018 - 14:26 'de eklendi ve 315 kez görüntülendi.
Sağlık Bakanı’ndan Şehir Hastanesi Açıklaması

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bir televizyon programına konuk olarak sorulara açıklık getirdi. Koca, “Şehir hastanelerinde hasta garantisi hususunda yanlış teşhisler var. Çok net bir biçimde ifade ediyorum; hiçbir şekilde hasta garanti yoktur” sözlerini söyledi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, canlı yayın konuğu olarak gündemle alakalı olarak önemli açıklamalarına yer verdi. İlaç ve tıbbi malzeme tedariki konusunda yerli üretim politikaları, şehir hastaneleri ve sağlık yatırımlarındaki son gelinen hal ne? Bakanlığın sağlıklı hayat kültürü çalışmalarında neler bulunuyor? Sağlık alanında Türkiye’nin yeri nerede? gibi sorular yöneltildi.

Sağlık Bakanı Koca, “Sağlık çalışanlarının oldukça üzerinde durduğu yıpranma payı söz konusuydu. Son düzenlemeyle beraber bu da yürürlüğe girmiş oldu. Sağlık çalışanlarımızın çok önemli olduğunu, onların memnun kalmaları konusunda önemli olduğunu düşünerek çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Şiddet konusu da çok önemli bir madde olarak karşımıza çıkıyor.

Şiddet kabul edilemez bir hareket. Şiddet konusuyla alakalı olarak geride kalan son dört senenin istatistiklerine göz gezdirdiğimizde günlük 10-11 fiziksel şiddete maruz kalındığını, sözlü şiddet bunun üç katı kadar olduğu bir zaman içindeyiz. Bu konuyla alakalı bir düzenlemenin gerekliliği gündemdeydi, bir düzenleme gerçekleştirilmesi gerekiyordu.” Dedi. Şehir hastaneleri konusunda ise,  “Şehir hastanelerinde hasta garantisi hususunda yanlış teşhisler var. Çok net bir biçimde ifade ediyorum; hiçbir şekilde hasta garanti yoktur” ifadelerine yer verdi.

SON DAKİKA