Haber Atak

Küba’daki Kanser Tedavisine Türk Hastalardan Büyük İlgi

Amerika kıtasında yer alan ada ülkelerinden olan Küba’yı yakından bilen eski diplomatlardan olan Gökhan Eşeli, bir şirket açtı. Kanser hastalığına yakalanan ve sonrasında tedavi gören hastaları bir haftalığına Küba’ya götürüyor. Son senelerde Küba’daki kanser tedavisi tüm dünya genelinde adından söz ettirmeyi başardı. Birçok kanser hastası umut olması adına Latin Amerika ülkesinin yolunu tutuyor veya aşıları […]

31 Mart 2018 - 22:16 'de eklendi ve 236 kez görüntülendi.
Küba’daki Kanser Tedavisine Türk Hastalardan Büyük İlgi

Amerika kıtasında yer alan ada ülkelerinden olan Küba’yı yakından bilen eski diplomatlardan olan Gökhan Eşeli, bir şirket açtı. Kanser hastalığına yakalanan ve sonrasında tedavi gören hastaları bir haftalığına Küba’ya götürüyor.

Son senelerde Küba’daki kanser tedavisi tüm dünya genelinde adından söz ettirmeyi başardı. Birçok kanser hastası umut olması adına Latin Amerika ülkesinin yolunu tutuyor veya aşıları bir şekilde Türkiye’ye getirme yolları arıyor. Küba’yı yakından bilen eski diplomat Gökhan Eşeli bir şirket kurdu. Eşeli, Küba’yla meydana getirmiş olduğu iş birliği neticesinde Küba Sağlık Sistemi’nin tedavi programı çerçevesinde hastaları bir haftalığına Küba’ya götürüyor. Eşeli, umut yolculuğuyla alakalı olarak yapmış olduğu araştırmaları sonucu çarpıcı bilgiler verdi.

Gökhan Eşeli, “Dünya genelinde en etkili vitiligo (bir deri hastalığı) ve sedef tedavi medtolarının başında Küba geliyor. İyileşmesi zor ve uzun zaman boyunca devam eden vitiligo ve sedef hastalıklarını tedavi eden ilaçları bulunuyor. Kübalıları bizimle stratejik bir ortaklığa girmeleri hususunda görüştük. Küba, Türkiye’ye gelemediği için biz Türkiye’yi şimdilik oraya götürme yoluna girdik. Ama asıl hedefimiz Küba’yı Türkiye’ye getirmek. Çünkü sağlık hususunda oldukça ciddi çalışmaları var.” değerlendirmesini yaptı.

SON DAKİKA