Haber Atak

Beynindeki Uçuk Hayatını Baştan Değiştirdi

İzmir’de beyninde meydana gelen uçuk sebebiyle hafızasının bir kısmını ve konuşma yeteneğini yitiren 30 yaşındaki Tuğçe Tunay, hayatını geçirdiği zorlu süreçlere geri gelmemek adına önceki işini bıraktı, hayalindeki mobilya ressamlığı yaparak hayata tutunmaya çalışıyor. Beyninde meydana gelen uçuk (harpes virüsü) sebebiyle hafıza kaybı yaşayan İzmirli 30 yaşındaki Tuğçe Tunay, tedavi zamanının bitmesiyle beraber özel sektördeki […]

03 Kasım 2018 - 16:11 'de eklendi ve 384 kez görüntülendi.
Beynindeki Uçuk Hayatını Baştan Değiştirdi

İzmir’de beyninde meydana gelen uçuk sebebiyle hafızasının bir kısmını ve konuşma yeteneğini yitiren 30 yaşındaki Tuğçe Tunay, hayatını geçirdiği zorlu süreçlere geri gelmemek adına önceki işini bıraktı, hayalindeki mobilya ressamlığı yaparak hayata tutunmaya çalışıyor.

Beyninde meydana gelen uçuk (harpes virüsü) sebebiyle hafıza kaybı yaşayan İzmirli 30 yaşındaki Tuğçe Tunay, tedavi zamanının bitmesiyle beraber özel sektördeki işini bırakarak mobilya ressamlığı atölyesinde, stresten uzak, hastalığının kendisinde bıraktığı kötü anıları silmeye çalışıyor.

Muğla Üniversitesi Radyo TV Yayımcılığı Bölümü mezunu Tuğçe Tunay, bir süre özel bir televizyonda muhabir olarak hayatını devam ettirdi. Farklı alanlarda da çalışarak para kazanan Tunay, son olarak özel bir şirketin halkla ilişkiler sorumluluğu görevini üstlendi.

Hemen hemen 1,5 sene önce baş ağrısı, halsizlik ve konuşma güçlüğü yaşaması üzerine doktora giden Tunay, beyin tümörü şüphesiyle hastaneye götürüldü. Tetkiklerde Tunay’ın beyninde ortaya çıkan kitlenin tümör değil, halk arasında “uçuk” olarak tabir edilen herpes virüsü olduğu kanısına varıldı. Bu arada sağlık durumunda da kötüye doğru artış meydana gelen Tunay, hafızasını ve konuşma yetisinden oldu. Şu sıralar hayalindeki mobilya ressamlığı işiyle yaşama tutunuyor.

Etiketler :
SON DAKİKA