Haber Atak

Batman Yeni Onkoloji Birimiyle Kanser Hastalarına Derman Olacak

Güneydoğu Anadolu bölgesi sınırında bulunan güzide şehirlerden Batman’da kayıtlı durumda olan bin 100 kanser hastasına yetersiz olması üzerine yeni yerine taşınan onkoloji birimi hizmet vererek hastalara derman olmaya başladı. Batman Bölge Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyetlerini tüm hızıyla devam ettiren ve daha önce yeri küçük olması gerekçesiyle birçok hastanın Diyarbakır’a sevk işleminin meydana getirildiği kanser hastaları […]

14 Mayıs 2018 - 23:06 'de eklendi ve 219 kez görüntülendi.
Batman Yeni Onkoloji Birimiyle Kanser Hastalarına Derman Olacak

Güneydoğu Anadolu bölgesi sınırında bulunan güzide şehirlerden Batman’da kayıtlı durumda olan bin 100 kanser hastasına yetersiz olması üzerine yeni yerine taşınan onkoloji birimi hizmet vererek hastalara derman olmaya başladı.

Batman Bölge Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyetlerini tüm hızıyla devam ettiren ve daha önce yeri küçük olması gerekçesiyle birçok hastanın Diyarbakır’a sevk işleminin meydana getirildiği kanser hastaları konusunda düzenlenen yeni onkoloji birimi, hastalar ve hasta yakınları tarafından beğeni topladı.

Onkoloji biriminin açılışını meydana getiren Batman Valisi olarak görev yapan Ahmet Deniz, “Son zamanlarda Türkiye’nin birçok farklı yerinde sağlık sektöründe çok güzel gelişmeler yaşandı. Vatandaşlarımızın sağlık memnuniyetine baktığımız an dünyadaki birçok ülke ile kıyaslandığı zaman çok üst düzeyde yer ediniyor. Batman’da da sağlık yatırımları hızla sürüyor. Bugün de onkoloji servisimizin açılışını yaptık. Burada hastalarımıza konforlu bir biçimde güzel hizmetler sağlanacak. Önemli olan onların mutlu bir yaşam sürmesi, güzel hizmet verilmesidir. Rabbim kimseyi hasta etmesin. Ama hastalık da hayatımızda olan bir durum. Bu tür güzel yerlerin olması ise onların iyileşmesi yönünden oldukça önemlidir. Hasta yatak kapasitesi 7’den 20’ye yükseltildi. Hastalarımız başka kentlere gitmek durumunda kalmayacak. Tüm hastalarımıza şifa diliyoruz” sözlerini söyledi.

Etiketler :
SON DAKİKA