Haber Atak

Aile Sağlığı Merkezlerinde Check-Up Dönemi Resmen Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yepyeni bir proje başlatıldı. Aile sağlığı merkezlerinde vatandaşların sağlık halleri hakkında ortaya çıkabilecek hastalıkları daha meydana gelmeden uyarma konusunda check-up uygulamasını devreye soktu. Sağlık Bakanı olarak görev yapan Fahrettin Koca, “Halk Sağlığı Haftası” dolayısıyla meydana getirdiği açıklamada, toplumsal çevrenin sağlık üstündeki etkilerini inceleme altına alan koruyucu doktorluk çalışmalarını devam ettiren, hastalıklara yol […]

07 Eylül 2018 - 21:30 'de eklendi ve 286 kez görüntülendi.
Aile Sağlığı Merkezlerinde Check-Up Dönemi Resmen Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yepyeni bir proje başlatıldı. Aile sağlığı merkezlerinde vatandaşların sağlık halleri hakkında ortaya çıkabilecek hastalıkları daha meydana gelmeden uyarma konusunda check-up uygulamasını devreye soktu.

Sağlık Bakanı olarak görev yapan Fahrettin Koca, “Halk Sağlığı Haftası” dolayısıyla meydana getirdiği açıklamada, toplumsal çevrenin sağlık üstündeki etkilerini inceleme altına alan koruyucu doktorluk çalışmalarını devam ettiren, hastalıklara yol açan hususları inceleyen ve bireylerin hastalanmasına olanak tanımadan sebepleri bertaraf eden tıp alanı olduğunu söyledi.

Herkesin sağlıklı bir çevrede, sağlıklı ve uzun bir yaşam sürme hakkı olduğunu ifade eden Bakan Koca, bunu yapmak adına da sağlığı kötüleştiren etmenleri ve toplumdaki hastalık durumlarını ortadan kaldırma sorumluluklarının olduğunu, bu amaca yönelik davranılmasıyla daha sağlıklı bir toplum hedefine ulaşılabileceğini ifade etti.

Koca, Halk Sağlığı Haftası olmasından ötürü tedavi edici uygulamaların gerek olması durumu kadar insan sağlığının korunması ve hayatın her noktasına sağlıklı ve kaliteli geçirmelerinin gerekliliğine altını çizerek, bu bilinçle çalışmaları yoğun bir biçimde yürüttüklerini belirtti.

Sağlık Bakanlığı’nın halk sağlığı çalışmaları hakkında bilgiler veren Bakan Fahrettin Koca, sekiz bine yakın aile sağlığı merkezinde yirmi altı bine yaklaşan aile hekimliği birimleri ile vatandaşların mahallerinde hizmet verildiğini ifade etti.

SON DAKİKA