Haber Atak

CHP Cephesinde Olağanüstü Kurultay İçin Baskı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24 Haziran Pazar günü yapılan seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce’ye oldukça fazla destek verilmişti. Şimdi de CHP Genel Başkanı olması konusunda yoğun çalışmalar yapıldığı iddia ediliyor. CHP tarafında olağanüstü kurultay hareketliliği meydana geliyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin toplamda yer alan 1266 delegesini yakın markaja alan muhalefet cephesi, bir süredir delegelerden kurultay isteğine […]

12 Temmuz 2018 - 23:17 'de eklendi ve 1453 kez görüntülendi.
CHP Cephesinde Olağanüstü Kurultay İçin Baskı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24 Haziran Pazar günü yapılan seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce’ye oldukça fazla destek verilmişti. Şimdi de CHP Genel Başkanı olması konusunda yoğun çalışmalar yapıldığı iddia ediliyor.

CHP tarafında olağanüstü kurultay hareketliliği meydana geliyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin toplamda yer alan 1266 delegesini yakın markaja alan muhalefet cephesi, bir süredir delegelerden kurultay isteğine cevap vereceklerine yönelik “taahhütname” alıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “onursal başkanlık” teklifi getiren Muharrem İnce’nin, “Ben imza toplamayacağım ama ‘hayır’ yanıtı gelirse, örgüt kendisi çözecektir bu işi” sözlerini söylemesinin sonrasında partide yeniden “kurultay” seslerinin çoğalmasına yol açtı.

Genel merkezin “gündemimizde olağanüstü kurultay yok” ifadeleri yapması üstüne, çalışma başlatan parti içi muhalefet, kurultay konusunda gerek görülen 634 civarındaki imzayı toplamayı planlıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin toplam bin 266 delege olduğu ve bunları markaja alan CHP heyeti, uzun zamandır delegelerden kurultay talebine destek vereceklerine dair “taahhütname” alıyor.

Şimdiye dek, içlerinde İzmir, Diyarbakır, Sakarya, Kayseri, Kilis, Batman ve Afyonkarahisar’ın da yer aldığı bazı kentlerden delegeler, “değişimi destekledikleri” yönünde açıklama meydana getirdi.

SON DAKİKA