Haber Atak

Mirza Group’tan Mehmet Öğütcüoğlu’ndan ihracat yaparken gerekli evraklar konusunda bilgilendirme

Mirza Group’tan Mehmet Öğütçüoğlu son zamanlarda kendilerine ihracat yaparken gerekli belgeler sık sık sorulduğu için konuyu tek seferde anlatan bir açıklama yaptılar: ” Mirza Group olarak firmalara vermiş olduğumuz destekler ve iş ortaklıklarımız sırasında bize sıklıkla ihracat yapılırken gerekli belgeler sorulduğu için bu açıklamayı yapmak istedik. Aşağıda ihracat için gerekli belgeleri sırasıyla bulabilirsiniz. Gümrük beyannamesi: […]

12 Mayıs 2018 - 20:43 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.
Mirza Group’tan Mehmet Öğütcüoğlu’ndan ihracat yaparken gerekli evraklar konusunda bilgilendirme

Mirza Group’tan Mehmet Öğütçüoğlu son zamanlarda kendilerine ihracat yaparken gerekli belgeler sık sık sorulduğu için konuyu tek seferde anlatan bir açıklama yaptılar:

” Mirza Group olarak firmalara vermiş olduğumuz destekler ve iş ortaklıklarımız sırasında bize sıklıkla ihracat yapılırken gerekli belgeler sorulduğu için bu açıklamayı yapmak istedik. Aşağıda ihracat için gerekli belgeleri sırasıyla bulabilirsiniz.

  1. Gümrük beyannamesi: İhracatta gümrük mevzuatına uygun olarak doldurulduktan sora İhracatçılar Birliği tarafından onaylanır. Ardında Gümrük İdaresi’ne sunulur
  2. Ticari Fatura (Commercial Invoice): Satılan malım ismi, cinsi, teslimat şekli ve benzeri bilgilerin beyan edildiği ve satıcı tarafından müşteriye verilen ticari vesikadır ve sözleşmenin yapılması değil, yerine getirilme aşaması ile ilgili bir belgedir.
  3. Menşe Şahadetnamesi (Certificate of Origin): İhracatı yapılacak ürünlerin üretim yerini gösteren belgedir. Ülkeler bazen bu belgenin kendi konsoloslukları tarafından onaylamasını istemektedir.
  4. TR Dolaşım Belgesi (A.TR Movement Certificate): Bu belge Avrupa Birliği ile Türkiye arasında yapılan katma protokol hükümleri gereğince ortaya çıkmış bir belgedir. Ülkemizden birliğe üye ülkelere ihracat yapılırken gümrük muafiyetinden yararlanılması için gerekli belgedir.

Yukarıda saydığımı belgeleri doğru şekilde temin edip, doldurduğunuz takdirde sorunsuz ve kolay bir şekilde istediğiniz malların ihracatını istediğiniz ülkeye yapabileceksiniz. Bu belgeler hem tasarruf etmenizi sağlayacak hem de mallarını güvenli bir şekilde ilgili ülkeye ulaşması konusunda size yardımcı olacaktır.

 

SON DAKİKA