Haber Atak

Bir Sabitleştirici Eğim Sistemi Olarak Gabion Sepetleri

Gabion sepetleri eğimli alanlarda, derelerde, sulak alanların kıyılarında ve sahillerde erozyon önleyici olarak kullanılırlar. Doğal su geçirimi sağlayan ve sağlıklı bitki büyümesine olanak veren gabion sepetler istenen yerlerde sabitleştirici bir unsur olarak önemli bir görevi yerine getirirler. Uzun süreli kritik öneme sahip uygulamalar için dizayn edilen gabion sepetler (https://www.atiktel.com/tr/gabion-sepet-tel) bitkilerin yetişmesine imkan veren gerekli boşlukları […]

11 Ağustos 2019 - 23:59 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.
Bir Sabitleştirici Eğim Sistemi Olarak Gabion Sepetleri

Gabion sepetleri eğimli alanlarda, derelerde, sulak alanların kıyılarında ve sahillerde erozyon önleyici olarak kullanılırlar. Doğal su geçirimi sağlayan ve sağlıklı bitki büyümesine olanak veren gabion sepetler istenen yerlerde sabitleştirici bir unsur olarak önemli bir görevi yerine getirirler.

Uzun süreli kritik öneme sahip uygulamalar için dizayn edilen gabion sepetler (https://www.atiktel.com/tr/gabion-sepet-tel) bitkilerin yetişmesine imkan veren gerekli boşlukları da içinde bulundurmaktadırlar.

Erozyonu önlemede kullanılan gabion sepetlerin yanı sıra daha küçük gözeneklerle yapılan gabion yatakları daha küçük taşlarla doldurulabilmektedirler.

Gabion sepetleri bitkilerle birlikte kurulurlar. Yapı nihai olarak bitkilerle birlikte birleşik bir yapıya dönüşür ve sabitleyici ve koruyucu bir unsur olarak bulunduğu alana hizmet eder.

Daha fazla bilgi için https://www.atiktel.com/

Etiketler :
SON DAKİKA