Haber Atak

Zırhlı Araca Saldıran Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en kalabalık kenti olarak gösterilen Diyarbakır’ın Hazro kazasında, zırhlı askeri araca yönelik olarak PKK’lı bölücü terör örgütü üyesi teröristler tarafından roketatarlı saldırı meydana getirildi. Ortaya çıkan bu saldırı sonucunda altı Mehmetçiğimizin hafif yaralandığı ifade edildi.  Saldırının sonrasında başlatılan operasyon neticesinde üç PKK’lı bölücü terör örgütü üyesi terörist etkisiz duruma getirildi. Meydana gelen […]

29 Mart 2018 - 20:36 'de eklendi ve 239 kez görüntülendi.
Zırhlı Araca Saldıran Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en kalabalık kenti olarak gösterilen Diyarbakır’ın Hazro kazasında, zırhlı askeri araca yönelik olarak PKK’lı bölücü terör örgütü üyesi teröristler tarafından roketatarlı saldırı meydana getirildi.

Ortaya çıkan bu saldırı sonucunda altı Mehmetçiğimizin hafif yaralandığı ifade edildi.  Saldırının sonrasında başlatılan operasyon neticesinde üç PKK’lı bölücü terör örgütü üyesi terörist etkisiz duruma getirildi. Meydana gelen bu olay, Hazro ilçesine hemen hemen on beş kilometre uzaklıkta yer alan Ürgen köyü kırsalında ortaya çıktı. Görev değişimi esnasında zırhlı askeri araca teröristler tarafından roketatarlı saldırı yapıldı. Saldırıda zırhlı araç içindeki askerlerden 6’sı hafif olarak yaralandı. Bölgede saldırıyı yapan bölücü terör örgütü grubun etkisiz hale getirilmesi adına geniş çaplı operasyon için düğmeye basıldı.

Diyarbakır Valiliği, Hazro ilçesinde askerlerimize yönelik olarak bir grup PKK’lı terörist tarafından roketatar ve silahlarla meydana getirilen saldırıda altı askerin hayati tehlike olmayacak bir biçimde yaralandığı bilgilendirmesini paylaştı.

Teröristlerin hain saldırısının ardından bölgede geniş kapsamlı operasyon yapıldı. Güvenlik güçleri tarafından üç kişi olduğu ortaya çıkarılan teröristlerin etkisiz duruma getirilmesi için karadan ve havadan süren takibin ardından, kaçan 3 teröristin yeri bulunarak etkisiz duruma getirildi.

SON DAKİKA