Haber Atak

Yol Kenarında Bulunan Yavru Taya Hayvan Sever Aile Kucak Açtı

  Karadeniz bölgesi sınırları içerisinde yer alan nezih kentlerden Kastamonu’nun Cide kazasında yeni doğan ve annesi tarafından sokağa bırakılan yavru yaban ata, hayvan severler kucak açtı. Cide’ye bağlı Güren köyü bölgesinde çevreci vatandaş Ramazan Arslan yolda bitkin bir durumda olan yaban yavru taya, Cide’ye bağlı Kezağzı köyünde yaşamını sürdüren ve adının duyulmasını istemeyen hayvan sever […]

12 Nisan 2018 - 20:19 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.
Yol Kenarında Bulunan Yavru Taya Hayvan Sever Aile Kucak Açtı

 

Karadeniz bölgesi sınırları içerisinde yer alan nezih kentlerden Kastamonu’nun Cide kazasında yeni doğan ve annesi tarafından sokağa bırakılan yavru yaban ata, hayvan severler kucak açtı.

Cide’ye bağlı Güren köyü bölgesinde çevreci vatandaş Ramazan Arslan yolda bitkin bir durumda olan yaban yavru taya, Cide’ye bağlı Kezağzı köyünde yaşamını sürdüren ve adının duyulmasını istemeyen hayvan sever bir aile kucak açarak sahip çıktı.

Çevreci vatandaş Ramazan Arslan tarafından aracının bagajına konularak hayvansever aileye verilen yavru tayın, tahminen 7 gün kadar önce doğduğu ve annesi tarafından bırakıldığı tahmin ediliyor.

Yavru yaban tayı bulan Ramazan Arslan isimli vatandaş, “Güren bölgemizde yer alan yabani atların içerisinde bu sabah gördüğümüz bu yavru tayı, akşam tekrardan aynı yoldan giderken terk edilmiş ve maalesef bitkin durumda buldum. Yırtıcı hayvanların o bölgede çok olmasından dolayı sesime kulak veren hayvan sever aileye bizi geri çevirmeyip, bakmayı üstlendikleri adına teşekkür ederim. Dünyada güzel insanlar hala var” ifadelerini kullandı.

Yavru taya kucak açan hayvan sever ailenin, hayvanın sağlık kontrolleri yapılması üzere veterinere götürerek tedavi ettirdiği ifade edildi.

Etiketler :
SON DAKİKA