Haber Atak

Yarı Türk yarı Alman hafif ticari satışa konuldu

Volkswagen, hafif ticari modeli Crafter’ın yeni versiyonunu Türkiye’de satışa konuldu.

29 Mayıs 2019 - 3:20 'de eklendi ve 336 kez görüntülendi.
Yarı Türk yarı Alman hafif ticari satışa konuldu

Volkswagen, hafif ticari modeli Crafter’ın yeni versiyonunu Türkiye’de satışa konuldu. Geride kalan sene pikap ve panel van versiyonları pazara çıkan modelin, okul ve servis versiyonları da bu şekilde bayilerde yerini almış gibi duruyor. 245 bin Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlar ile satışa konulan aracın üst yapısının, yerli yan sanayi firmaları ile gerçekleştirilen işbirliği neticesinde Türkiye’de geliştirildiği belirtildi.

Volkswagen (VW) Ticari Araç’ın C-D segmentindeki temsilcisi olarak bilinen Crafter’ın model gamı, okul ve servis versiyonları ile bitti. Meydana getirilen açıklama doğrultusunda, geride bıraktığımız yıl pikap ve panel van versiyonlarının satışına başlanan Crafter’ın, okul ve servis versiyonları Mayıs ayında bayilerde yerini alacak gibi duruyor. Üst yapı çalışmaları Türkiye’de geliştirilen VW Crafter’ın, kabin içindeki pek çok parçası yerli yan sanayi ile işbirliği geliştirildiği ifade edildi. Diğer taraftan, Comfortline ve Highline olmak üzere iki donanım seviyelerinde satın alınabilecek yeni Crafter’ın, 245 bin Türk Lirasın’dan başlayan fiyatlarla satışa konulacağı bilgisi yapıldı.

İki litre hacimli turbo dizel motorla satışa konulan hafif ticari model, 177 beygir güç üretirken 410 Nm tork sağlıyor. Gücünü sekiz ileri otomatik vites seçeneği ile tekerleklere aktaran Crafter’da ikincil çarpışma önleme asistanı, rüzgar savrulma asistanı, yorgunluk tespit sistemi, şerit takip asistanı gibi güvenlik donanımlarına yer verildiği ifade edildi.

Etiketler :
SON DAKİKA