Haber Atak

Ukrayna’da Öldürülen Kız Öğrencilerin Cenazesi Türkiye’ye Getirildi

Ukrayna’nın Harkov kentinde hayatını devam ettirdikleri evde yaşamlarını kaybeden üniversite öğrencileri Buket Yıldız ile Zeynep Hüsünbeyi’nin cenazeleri ülkemize ulaştı. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli seferle Atatürk Havalimanı’na gelen cenazeler,  uçağın kargo kısmından alındı. Apronda bekletilen araca konulan Hüsünbeyi’nin cenazesinin İzmir’e,  Yıldız’ın cenazesinin ise tarifeli uçakla Hatay’a yollanacağı ifade edildi. Zeynep Hüsünbeyi’nin teyzesi Sevval Yıldız Metin, […]

12 Ocak 2019 - 2:56 'de eklendi ve 326 kez görüntülendi.
Ukrayna’da Öldürülen Kız Öğrencilerin Cenazesi Türkiye’ye Getirildi

Ukrayna’nın Harkov kentinde hayatını devam ettirdikleri evde yaşamlarını kaybeden üniversite öğrencileri Buket Yıldız ile Zeynep Hüsünbeyi’nin cenazeleri ülkemize ulaştı.

Türk Hava Yolları’na ait tarifeli seferle Atatürk Havalimanı’na gelen cenazeler,  uçağın kargo kısmından alındı. Apronda bekletilen araca konulan Hüsünbeyi’nin cenazesinin İzmir’e,  Yıldız’ın cenazesinin ise tarifeli uçakla Hatay’a yollanacağı ifade edildi.

Zeynep Hüsünbeyi’nin teyzesi Sevval Yıldız Metin, Harkov Havaalanı’nda gazetecilere yönelik olarak meydana getirdiği açıklamada, “Ukrayna devleti, tüm Ukrayna makamları ve büyükelçiliğimiz ellerinden gelen her türlü yardımı meydana getirdiler. Onlara sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Her şeyi kendileri yaptılar diyebiliriz. Sağ olsunlar” sözlerini söyledi. Katil zanlısı olarak yakalanan Hüsnü Can Çökmez’in tutuklanmasıyla alakalı olarak konuşan Metin, “Türkiye devleti ve büyükelçiliğimiz bu durumla oldukça yakından ilgileniyor. Savcılığın mahkemede gereken her şey gerçekleştireceğine inanıyoruz. Sürecin yakinen takipçisi durumundayız. Gereken cezayı alması konusunda elimizden geleni her şeyi yapacağız” sözlerini söyledi.

Zeynep Hüsünbeyi’nin babası Yurdal Hüsünbeyi, katil zanlısının nasıl bir ceza almasını istediklerini sorusunun yöneltilmesi üstüne, “İlgili makamlar gereken her şeyi yapacaktır. Şu an bununla alakalı olarak yorum yapmak istemiyorum. Ukrayna ve Türkiye devletlerine ve kurumlarına, yardımları ve destekleri için çok teşekkürlerimi iletiyorum. Diyebileceklerim yalnızca bu kadar” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA