Haber Atak

Twitter’a Yeni Özellik: Tweet Düzenleme

En popüler sosyal medya platformlarında arasında büyük rağbet gören Twitter, tüm dünya çapında milyonlarca kullanıcısı ile karşımıza çıkıyor.

06 Şubat 2019 - 0:17 'de eklendi ve 454 kez görüntülendi.
Twitter’a Yeni Özellik: Tweet Düzenleme

En popüler sosyal medya platformlarında arasında büyük rağbet gören Twitter, tüm dünya çapında milyonlarca kullanıcısı ile karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların ise platformdan uzun senelerdir beklediği bir özellik, sonunda kullanıma geçecek. Bunun ismi de Tweet Düzenleme olacak.

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, geride kalan günlerde katıldığı bir programda kullanıcıların yoğun biçimde atılan tweetleri düzenleyebilme özelliğinin konulmasını talep ettiklerini ifade etti. Özellikle bu husus üstüne çalıştıklarını ve düşündüklerini ifade eden başarılı iş adamı, bu özelliği getireceklerini ancak henüz ayrıntıları hakkında konuşamayacağını belirtti. Twitter’ın en önemli özelliğinin, yazdığınız bir yazının anlık şekilde tüm dünyaya ulaşması olduğunu belirten Dorsey, vakitn burada çok kıymetli olduğunu vurguladı. Röportajı yapan kişinin “Önemli olan anlaşılabilirlik değil mi?” sorusu üstüne ünlü CEO “NBA karşılaşmalarını düşünün, burada içerikten çok, anında yapılan olayların hemen aktarılabilmesi önemli. Platformda dinamizm çok önemli” sözleriyle örnek vererek konuya açıklık getirdi.

Getirmeyi amaçladıkları yeniliğin ayrıntıları ile alakalı olarak çok fazla ayrıntı vermeyen Dorsey, yeni yazılan bir tweet’in 5 ile 30 saniye içinde bir gecikme ile yollanmasını sağlayarak, düzenleme işlemine fırsat verebileceklerini ifade etti. Bunun dışında hatalı bir paylaşım düzeltilse dahi, orijinal paylaşımın hala görüntülenebileceğini de özellikle söyledi.

SON DAKİKA