Haber Atak

Tunus İşi Diyagonal Örgü Şapka Yapılışı

Malzemelerimiz; Yünlü iplik 6 mm tığ şiş Tunus İşi Şapka Nasıl Yapılır? Şapkamıza 26 zincir çekerek başlıyoruz. Daha büyük ölçülerde örmek isterseniz sayıyı artırabilirsiniz. Görselindeki gibi ilmek alarak örgümüze devam ediyoruz. Dik ilmeklerin arasından ilmek alarak satır sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Son sırayı atladıktan sonra dik ilmeğin içinden ilmek çıkartıyoruz. Geri doğru […]

29 Ağustos 2019 - 23:31 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.
Tunus İşi Diyagonal Örgü Şapka Yapılışı

Malzemelerimiz;
Yünlü iplik
6 mm tığ şiş

Tunus İşi Şapka Nasıl Yapılır?

Şapkamıza 26 zincir çekerek başlıyoruz. Daha büyük ölçülerde örmek isterseniz sayıyı artırabilirsiniz. Görselindeki gibi ilmek alarak örgümüze devam ediyoruz. Dik ilmeklerin arasından ilmek alarak satır sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Son sırayı atladıktan sonra dik ilmeğin içinden ilmek çıkartıyoruz. Geri doğru gelirken ilk ilmeği tek sonrakileri ise ikişer ikişer örüyoruz.

Şimdi ilk başladığımızdaki gibi başlayıp aynı işlemi tekrar ederek devam edeceğiz. Az önce son sırayı atlamıştık şimdi ise oraya batarak örmeye devam ediyoruz. İstediğimiz uzunluğa gelene kadar bir baştan bir sondan atlayarak örüyoruz. Şapkayı yaparken azaltma işlemlerini geriye doğru örerek yapacağız. Azaltma işlemine şişte 8 ilmek kalana kadar devam edeceğiz. Kenar kısımlardan 3 ilmek geri doğru örüp eksiltmeye başlıyoruz.

8 ilmekten sonra tek tek eksiltme yapıp 7, 6, 5 ilmek şeklinde örmeye devam ediyoruz. 5 ilmek kalınca örgümüzü bitiriyoruz. Aynı şekilde arka parçayı da örüp görselindeki gibi dikeceğiz. Kulak kısımları için şapkamızı diktikten sonra yan kısımlardan ilmek alarak aynı teknikle örgüye devam edeceğiz. İlmeklerin çift sayı olması gerekiyor. 2 -3 sırada kulak kısımlarını örüp, eksiltmeye başlayabiliriz. Aynı şekilde diğer kulağı da örüp uçlarına pon pon takarak şapkamızı hazır ediyoruz.

Kaynak : Örgü Modelleri

Etiketler :
SON DAKİKA