Haber Atak

Tesettür Şıklığını Yakalamanın Püf Noktaları

      Tesettür giyim tarzını seçen bir hanımın ilk dikkat edeceği unsur vücut hatlarını göstermeyen, üzerine yapışmayan giyim tarzını seçmesidir. Kullanılan kumaşın da içi göstermeyen nitelikte bir kumaş olması gerekir. Burada amaç setretmek yani örtünmektir; o nedenle vücut hatlarının belli olmaması esastır.   Kıyafet Seçimlerinde Vücut Tipinin Bilinmesi Önemlidir   Tüm kıyafet seçimlerinde olduğu […]

26 Kasım 2018 - 22:22 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.
Tesettür Şıklığını Yakalamanın Püf Noktaları

 

 

 

Tesettür giyim tarzını seçen bir hanımın ilk dikkat edeceği unsur vücut hatlarını göstermeyen, üzerine yapışmayan giyim tarzını seçmesidir. Kullanılan kumaşın da içi göstermeyen nitelikte bir kumaş olması gerekir. Burada amaç setretmek yani örtünmektir; o nedenle vücut hatlarının belli olmaması esastır.

 

Kıyafet Seçimlerinde Vücut Tipinin Bilinmesi Önemlidir

 

Tüm kıyafet seçimlerinde olduğu gibi, tesettür giyim tarzını tercih eden hanımlar öncelikle vücut tiplerini bilmelidir. Tunik modellerine baktığımızda sadece basen bölgesini örten, diz hizasında biten, boyu dizin aşağı seviyesine kadar inen tunik modellerimiz vardır. Ancak kısa boylu bir hanımın diz altına kadar inen bir tunik giymesi, onu daha da kısa gösterecektir. Boyu kısa olan bir hanımın sadece basen bölgesini örten bir tunik seçmesi ve altına düz renk bir pantolon, hafif veya orta boyda topuklu bir ayakkabı ile kombin etmesi doğru bir seçim olacaktır. Boyları kısa olan hanımların enine çizgili, enine desenli tunikleri seçmesi daha da kilolu görünmelerine sebep olur. Basen bölgesi geniş bir hanım, hareketli yakalı tunikleri seçerse, dikkat basen bölgesi yerine üst bölgeye kayacaktır.

 

Sadelik Ön Planda Olmalıdır

 

Tesettür giyimde sade bir şıklık her zaman ön planda olmalıdır. Şal ve eşarp seçimlerinde eğer tek rengin olduğu bir tunik seçimi yapılmış ise kıyafeti hareketlendirmek için desenli şal veya çok renkli eşarplar tercih edilebilir. Tesettürlü hanımda dikkat çeken ilk yer kullanılan başörtüsüdür. Bu nedenle ucuz görünen, kalitesiz imajı veren naylondan yapılmış başörtüleri asla tercih etmeyin. Burada bahsedilen kalite konusu marka değildir, bu husus kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Ancak tunik seçimi, şal seçimi de desenli tercih edilirse çok uyumsuz bir görüntü ortaya çıkacaktır. Göğsü büyük olan bir hanımın tesettür tunik seçimi yaparken yarasa kollu modelleri seçmesi gerekir.

 

Kurtarıcı Giysiler Her Zaman Gardrobda Olmalıdır

 

Siyah renkli, siyah beyaz renkli ve desenli bir eşarp dolabınızda hazır bulunmalıdır. Aynı şekilde siyah ve beyaz bir tunik her zaman için kurtarıcıdır, çok farklı renkte pantolonlarla kombin edilebilir. Giysileriniz tek renkten oluşan giysiler ise, bu renkten desenlerin olduğu eşarpları seçmeniz doğru olacaktır.

 

Tesettür tunikte indirimli fiyatlar: https://www.zariftesettur.com/tunik

Etiketler :
SON DAKİKA