Haber Atak

Teröristlerden Temizlenen Afrin’in Alt ve Üst Yapısı Tekrardan Yapılacak

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun ortaklaşa yürütmüş olduğu Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlerden arındırılan Afrin’in alt ve üst yapısının yenilenmesi adına on dokuz belediye ve STK hazırlıklar için kolları sıvadı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak konuşma yapan Erol Kaya, “Belediyelerimiz örgütlendi işaret bekliyor.” sözlerini söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin meydana getirmiş olduğu başarılı […]

31 Mart 2018 - 21:23 'de eklendi ve 229 kez görüntülendi.
Teröristlerden Temizlenen Afrin’in Alt ve Üst Yapısı Tekrardan Yapılacak

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun ortaklaşa yürütmüş olduğu Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlerden arındırılan Afrin’in alt ve üst yapısının yenilenmesi adına on dokuz belediye ve STK hazırlıklar için kolları sıvadı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak konuşma yapan Erol Kaya, “Belediyelerimiz örgütlendi işaret bekliyor.” sözlerini söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin meydana getirmiş olduğu başarılı ‘Zeytin Dalı Operasyonunun’ sonrasında Afrin YPG’li bölücü terör örgütünün elinden kurtarıldı. Afrin’de YPG’li teröristlerin tuzaklamış olduğu bomba düzeneklerinin imhasının sonrasında kent tekrardan yaşanabilir bir duruma getirilecek.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı olarak görevini başında olan Erol Kaya, “Türkiye on dokuz belediye ve sivil toplum örgütleri Kilis’e destek vermek adına harekete geçtik. Afrin’e gerçekleştirilecek olan yatırımlar bulunuyor, El bab ve Cerablus, Belediyeler ve bakanlıklar açısından alt yapı, elektrik su tesisatı, okul, hastane, çocuk parkları ve iaşelerin aynısını Afrin’e de gerçekleştireceğiz. Belediyelerimiz örgütlendi işaret bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Zeytin Dalı Harekatı’ndan en fazla darbe gören kentlerden Kilis’e de yardım projeleri başlatıldı. Türkiye’nin birçok şehrinden belediye ve sivil toplum örgütleri Kilis’ten alışveriş gerçekleştirerek buradaki esnafa can suyu oldu. Bunun dışında ise Kilis’te yaşamını sürdüren yardıma muhtaç binlerce vatandaşa gıda ve iaşe yardımları da gerçekleştirildi.

SON DAKİKA