Haber Atak

Temizlik yapan vatandaşlara hayati uyarı

Ticaret Bakanlığı tarafından, özellikle bayram temizliği zamanında kullanımı yükselen deterjan ürünlerine yönelik telkinler yapılırken, farklı kimyasalların karışımının ölümcül kazalara neden olabileceği yönünde bir takım uyarılara yer verildi. Evlerde yapılan temizlikten dolayı deterjanların, özellikle bayram döneminde tüketimlerinde büyük oranda artış görülüyor. Meydana gelebilecek olası kazaları önlemek, tüketicilerin sağlık ve güvenliklerini korumak adına deterjan ürünlerini satın alırken […]

19 Haziran 2019 - 2:31 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.
Temizlik yapan vatandaşlara hayati uyarı

Ticaret Bakanlığı tarafından, özellikle bayram temizliği zamanında kullanımı yükselen deterjan ürünlerine yönelik telkinler yapılırken, farklı kimyasalların karışımının ölümcül kazalara neden olabileceği yönünde bir takım uyarılara yer verildi.

Evlerde yapılan temizlikten dolayı deterjanların, özellikle bayram döneminde tüketimlerinde büyük oranda artış görülüyor. Meydana gelebilecek olası kazaları önlemek, tüketicilerin sağlık ve güvenliklerini korumak adına deterjan ürünlerini satın alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken konular yer alıyor. Tüketiciler tarafından yoğunlukla tercihi yapılmakta olan deterjan, çamaşır suyu, tuz ruhu gibi temizlik amaçlı ürünlerin yanlış kullanımları neticesinde özellikle farklı maddelerin birbirine karıştırılarak solunması ölümcül kazalara sebebiyet veriyor. 

Tüketicilerin temizlik ürünü satın alırken orijinal ambalajında yer alan ürünleri tercih etmeleri ve ürün üstünde yer alan kullanma talimatı, zararlılık ve önlem ifadeleri ile sembollerin dikkate alınması sağlık ve güvenlikleri yönünde büyük önem arz ediyor. Tüketicilerin, etiketinde ya da ambalajında üretici ithalatçı bilgileri yer almayan ürünleri satın almamaları yönünde büyük oranda uyarı yapılarak vatandaşların bu konuda bilinçlendirilmesi gerekildiği için uyarı metni hazırlanarak vatandaşlar uyarıldı.

SON DAKİKA