Haber Atak

Suriye’den Gelen Toz Bulutu Ülkemize Giriş Yaptı

Suriye’nin kuzeyinden ülkemize doğru gelen ve Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni etkisine alan toz fırtınası, birbirinden farklı görüntülerin meydana gelmesinde başrol oynadı. Suriye’nin kuzeyinde bulunan Tıl Hamis’te başlayan ve yüksekliği onlarca metre olan toz fırtınası ilginç görüntülere sahne oldu. Suriye’deki internet adreslerinde yer edinen görüntüler toz fırtınasının ulaştığı görüntüyü gözler önüne koyarken, Suriye’nin kuzeyindeki Tıl Hamis’te […]

15 Ekim 2018 - 10:14 'de eklendi ve 332 kez görüntülendi.
Suriye’den Gelen Toz Bulutu Ülkemize Giriş Yaptı

Suriye’nin kuzeyinden ülkemize doğru gelen ve Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni etkisine alan toz fırtınası, birbirinden farklı görüntülerin meydana gelmesinde başrol oynadı.

Suriye’nin kuzeyinde bulunan Tıl Hamis’te başlayan ve yüksekliği onlarca metre olan toz fırtınası ilginç görüntülere sahne oldu. Suriye’deki internet adreslerinde yer edinen görüntüler toz fırtınasının ulaştığı görüntüyü gözler önüne koyarken, Suriye’nin kuzeyindeki Tıl Hamis’te görüntülenen toz fırtınasının gelmesi de kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye gelen bu toz fırtınası Güneydoğu Anadolu bölgesi illerinden Şırnak, Mardin, Şanlıurfa ve Diyarbakır’ı da etkisi altına aldı. Akdeniz bölgesi kenti Antalya’da, geride bıraktığımız akşam saatlerinde yağmur ve fırtına etkisini gösterdi. Şehrin üzerini bir anda çevreleyen yağmur bulutları ve toz kütlesi ilginç görüntüler meydana getirdi. Yüksekliği onlarca metre olan ve görüntüsü ile korku dolu anların yaşanmasına yol açan toz fırtınası görüş mesafesini sıfır metreye kadar düşürürken, 3 gündür etkisi süren toz fırtınası sebebiyle halkın evlerinden çıkmadığı da söylendi.

Türkiye’nin güneydoğu bölgesini özellikle Şanlıurfa ve çevresi Suriye’nin kuzeyinden gelen toz fırtınasından oldukça etkilenmiş gibi gözüküyor.

SON DAKİKA