Haber Atak

Pompalı Tüfek Kurbanı Genç Gözyaşlarıyla Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul Bahçelievler’de geride bıraktığımız gün korkunç bir olay meydana gelmişti. Okul arkadaşı tarafından pompalı tüfekle sokak ortasında vurularak hayatını kaybeden Mert Can Karagöz, akrabaları ve arkadaşları tarafından gözyaşları içinde toprağa konuldu. İstanbul Bahçelievler’de 7 kasım Çarşamba günü 16.00 sıralarında okul arkadaşı tarafından pompalı tüfekle sokak ortasında herkesin gözü önünde vurularak yaşamını yitiren daha henüz 15 […]

08 Kasım 2018 - 23:42 'de eklendi ve 375 kez görüntülendi.
Pompalı Tüfek Kurbanı Genç Gözyaşlarıyla Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul Bahçelievler’de geride bıraktığımız gün korkunç bir olay meydana gelmişti. Okul arkadaşı tarafından pompalı tüfekle sokak ortasında vurularak hayatını kaybeden Mert Can Karagöz, akrabaları ve arkadaşları tarafından gözyaşları içinde toprağa konuldu.

İstanbul Bahçelievler’de 7 kasım Çarşamba günü 16.00 sıralarında okul arkadaşı tarafından pompalı tüfekle sokak ortasında herkesin gözü önünde vurularak yaşamını yitiren daha henüz 15 yaşındaki Mert Can Karagöz, Şirinevler Ulu Camii’nde kılınan ikindi namazının sonrasında sonsuzluğa uğurlandı.

İkindi ezanının okunmasının sonrasında Karagöz için cami bahçesinde cenaze namazı tertip edildi. Mert Can’ın ailesinin üzüntüden konuşamayacak durumda olduğu, annesi Nurgüzel Karagöz tabut başında dakikalarca gözyaşlarına hakim olamadı. Namazın kılınmasıyla beraber Karagöz’ün cenazesi sevenleri tarafından omuzlanarak cenaze arabasına götürüldü. Gözyaşları içerisinde araca konulan Karagöz’ün cenazesi toprağa konulmak üzere Büyükçekmece’deki Büyükçekmece Mezarlığı’na getirildi.

Cenazede yer alan Mert Can’ın yakın arkadaşı, “Bunlar 7 gün önce birbirlerine omuz atmış. Kantinde oluyor bu durum. Bunun ardından biz M. K.’nin yanına gittik. İkisini barıştırdık. Tatsızlığı kapattık. Ardından M.K. denen çocuk 3 gün önce evden kaçmış. Parasını biriktirip kendisine bir tüfek almış. Mert’i vurabilmek için cesaret hapı kullanmış. Ardından da Mert Can’ı okul çıkışı takip etmiş ve olayı yapmış” sözlerini söyledi.

SON DAKİKA