Haber Atak

Ordu’daki Sel Hayatı Derinden Etkiledi

Karadeniz bölgesi illerinden olan Ordu’da etkisini devam ettiren sağanak yağmur ilçelerde sel oluşmasına yol açtı. En fazla etkilenen yer ise Ünye, Fatsa, Perşembe ilçeleri oldu. Ünye’de kısmen çöken köprü sebebiyle Karadeniz Sahil Yolu trafiğe kapalı tutuldu, bölgede toplam sekiz köprü yerle bir oldu. Selde mahsur kalan insanlar iş makineleri ile kurtarılırken, bir fabrikada mahsur 165 […]

08 Ağustos 2018 - 22:53 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.
Ordu’daki Sel Hayatı Derinden Etkiledi

Karadeniz bölgesi illerinden olan Ordu’da etkisini devam ettiren sağanak yağmur ilçelerde sel oluşmasına yol açtı. En fazla etkilenen yer ise Ünye, Fatsa, Perşembe ilçeleri oldu.

Ünye’de kısmen çöken köprü sebebiyle Karadeniz Sahil Yolu trafiğe kapalı tutuldu, bölgede toplam sekiz köprü yerle bir oldu. Selde mahsur kalan insanlar iş makineleri ile kurtarılırken, bir fabrikada mahsur 165 işçi ise helikopter aracılığıyla bölgeden alındı. Samsun-Ordu Karayolu’nda araç geçişleri tek şeritten sağlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vali ve Belediye Başkanı’nı arayarak bilgi aldı. İncelemeler yapmak adına Ordu’ya giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Tüm maddi kayıplar devlet tarafından karşılanacak” sözünü verdi.

Yağmurun sele yol açtığı Ünye ilçesinde Cevizdere Deresi’nin taşması neticesinde Samsun-Ordu karayolu üstünde yer alan köprü kısmen çöktü. Yol çift yön olarak trafiğe kapandı. Yolda uzun araç kuyrukları meydana geldi.

Ünye ilçesi Yiğitler Mahallesi’nde ortaya çıkan heyelanda yaralanan beş vatandaş mahsur kaldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde çalışan ekiplerinin müdahalesi neticesinde vatandaşlar bulundukları yerden alındı. Beş kişi ekipler tarafından Ünye İlçe Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Etiketler :
SON DAKİKA