Haber Atak

Okul Duvarı Çökmesi Korku Dolu Anlar Yaşattı

İstanbul Sancaktepe’de bir okulun istinat duvarı yerle bir oldu. Olay bölgesine ise çok sayıda ekip yönlendirildi. Okulun yer aldığı sokak kısa bir zaman trafiğe kapalı tutuldu. Ekipler duvarın altında biri ya da birilerinin olup olmadığı konusunda araştırmasını devam ettiriyor. Meydana gelen bu olay saat 11.45 sıralarında yaşandı. Mevlana Mahallesi Dik Sokak’ta yer alan Mevlana İlkokulun […]

28 Temmuz 2018 - 20:55 'de eklendi ve 354 kez görüntülendi.
Okul Duvarı Çökmesi Korku Dolu Anlar Yaşattı

İstanbul Sancaktepe’de bir okulun istinat duvarı yerle bir oldu. Olay bölgesine ise çok sayıda ekip yönlendirildi. Okulun yer aldığı sokak kısa bir zaman trafiğe kapalı tutuldu. Ekipler duvarın altında biri ya da birilerinin olup olmadığı konusunda araştırmasını devam ettiriyor.

Meydana gelen bu olay saat 11.45 sıralarında yaşandı. Mevlana Mahallesi Dik Sokak’ta yer alan Mevlana İlkokulun istinat duvarı henüz ortaya çıkmayan sebepten dolayı çöktü. İhbar yapılması üstüne olay bölgesine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi yönlendirildi. Polis toprağın döküldüğü sokağı şerit koyarak araç ve yaya trafiğine kapalı tuttu. İtfaiye ekipleri de çöken toprağın altında kalan olup olmadığını öğrenmek adına derin çaplı çalışma için kolları sıvadı. Toprak kayması ise sürerken ekiplerin çalışması tüm hızıyla devam ediyor.

Okulda eğitim gören bir öğrenci, “Duvar eğik duruyordu zaten. Biz de sese geldik” ifadelerini kullanırken başka bir görgü tanığı da, “Apartman sallandı. Yağmurda kimseyi görmedik. Çok büyük ses koptu. Duvarlar aşağı düştü” sözlerini söyledi. Çökme nedeniyle okulun yer aldıüı sokak bir süre araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

SON DAKİKA