Haber Atak

Mısır Hasadı Yaptığı Sırada Canından Oluyordu

Yüzölçümü en büyük kentlerden olan Konya’nın Karapınar kazasındaki mısır tarlasında hasat meydana getiren bir çiftçinin kullandığı biçerdöverin ön bölümü, bir anda meydana gelen iki metre çapına, sekiz metre derinliğindeki obruğun içerisinde kaldı. Karapınar sınırları içinde bulunan sekiz kilometre mesafedeki, sürekli olarak meydana gelen obruklarla gündeme gelen Karakuyu Mevkisi’nde, mısır hasadı geçekleştirildiği esnada hemen hemen 2 […]

23 Eylül 2018 - 1:26 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.
Mısır Hasadı Yaptığı Sırada Canından Oluyordu

Yüzölçümü en büyük kentlerden olan Konya’nın Karapınar kazasındaki mısır tarlasında hasat meydana getiren bir çiftçinin kullandığı biçerdöverin ön bölümü, bir anda meydana gelen iki metre çapına, sekiz metre derinliğindeki obruğun içerisinde kaldı.

Karapınar sınırları içinde bulunan sekiz kilometre mesafedeki, sürekli olarak meydana gelen obruklarla gündeme gelen Karakuyu Mevkisi’nde, mısır hasadı geçekleştirildiği esnada hemen hemen 2 metre çapında, 8 metre derinliğinde obruk oluştu. Sağ ön tekeri obruğun içerisinde kalan biçerdöver, yaklaşık 3 saat devam eden çalışmanın sonucunda, vinç ve kurtarma aracı ile kurtarıldı.

Biçerdöverin operatörü Bünyamin Alişan, gazetecilere meydana getirdiği açıklamada, ortaya çıkan bu olayın tarlada çalışmaya başladıktan hemen hemen 1 saat geçmesinin ardından yaşandığını belirtti. Hasat meydana getirdiği sırada aniden obruk oluştuğunu söyleyen Alişan, “Biçerdöver ile mısır hasadı meydana getirirken bir anda obruk oluştu. Tarla çökmeye başlayınca ilk olarak şaşırdım. Beni izleyen tarla sahibi bağırarak ikaz etmesi üzerine derhal araçtan aşağı indim. Her şey normaldi, her şey aniden meydana geldi. İlk kez başıma böyle bir durum geldi. Artık burada mısır hasadı gerçekleştirmeyeceğim. Bize bir şey olmadı, buna şükür. Senelerdir Karapınar’da bu işi yapıyorum. Bu bölgede sürekli obruk oluştuğunu biliyordum ama ilk kez yaşadım. Gerçekten korkunç ve tedirginlik yaratan bir olayın içinde kaldım.” sözlerini söyledi.

SON DAKİKA