Haber Atak

Mallarını Geri Talep Etmesi Üzerine Öldürüldü

Ege bölgesi kentlerinden İzmir’in Menderes kazasında 51 yaşındaki Hasan Tahsin Duva, eşinden boşanmadan önce yeğeni 34 yaşındaki H.Ö.’ya verdiği 1 traktör, 1 minibüs ve 150 bin Türk Lirası parasını geri vermesini talep etti. Olumsuz yanıt alan Duva, meydana gelen tartışmada yeğeni ve onun yakın arkadaşı 4 yaşındaki S.Ç. tarafından başına sopayla vurularak hayatını kaybetti. Gözaltına […]

04 Ağustos 2018 - 17:18 'de eklendi ve 348 kez görüntülendi.
Mallarını Geri Talep Etmesi Üzerine Öldürüldü

Ege bölgesi kentlerinden İzmir’in Menderes kazasında 51 yaşındaki Hasan Tahsin Duva, eşinden boşanmadan önce yeğeni 34 yaşındaki H.Ö.’ya verdiği 1 traktör, 1 minibüs ve 150 bin Türk Lirası parasını geri vermesini talep etti. Olumsuz yanıt alan Duva, meydana gelen tartışmada yeğeni ve onun yakın arkadaşı 4 yaşındaki S.Ç. tarafından başına sopayla vurularak hayatını kaybetti. Gözaltına alınan H.Ö. ve S.Ç. mahkeme tarafından tutuklandı.

İzmir’in Menderes ilçesi Yeniköy Mahallesi Bahçecik bölgesindeki bağ evinde, geride bıraktığımız ay 13 Temmuz günü saat 16.00’da, Hasan Tahsin Duva ölü olarak bulundu. İzmir Jandarma Komutanlığı’na bağlı olay yeri inceleme ekipleri ve Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) olayla alakalı olarak geniş çaplı çalışma yaptı. Cesedin götürüldüğü İzmir Adli Tıp Kurumu’nun verdiği raporlar doğrultusunda, sert bir cisimle vurulması neticesinde kafatası çatlaması sebebiyle öldüğü ortaya çıkan Duva’nın, 13 Temmuz’da, yeğeni H.Ö. ve onun yakın arkadaşı S.Ç. ile buluştuğu ortaya çıktı. İki şüpheli de, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri, ortaya çıkan tartışmada H.Ö.’nün, aracında yer alan elli cm boyundaki özel yapım bir sopayla, Duva’yı başına vurarak öldürdüğü, bunun dışında S.Ç.’nin de yardım ettiği sonucuna varıldı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen H.Ö. ve S.Ç., mahkemece tutuklanarak cezaevine yollandı.

SON DAKİKA