Haber Atak

Kombi Arıza Bakım

Kombi servisi kombilerin bozulmasında ilk başvurulması gereken yerlerdir. Kombi servisi kombilerin yılda iki kez olmak üzere bakımını gerçekleştirmekle görevli kişilerdir. Bakımı aksatılan kombi kışın büyük sorunlar çıkarabilir. Bu yüzden kombi bakımını ihmal etmeden yaptırılması büyük sorunların oluşmasını önler. Kombi servisi ile görevli ekipler son teknolojiden yararlanan, sorunun ne olduğunu hemen tespit eden, sorunu kısa sürede […]

05 Kasım 2018 - 6:16 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.
Kombi Arıza Bakım

Kombi servisi kombilerin bozulmasında ilk başvurulması gereken yerlerdir. Kombi servisi kombilerin yılda iki kez olmak üzere bakımını gerçekleştirmekle görevli kişilerdir. Bakımı aksatılan kombi kışın büyük sorunlar çıkarabilir. Bu yüzden kombi bakımını ihmal etmeden yaptırılması büyük sorunların oluşmasını önler. Kombi servisi ile görevli ekipler son teknolojiden yararlanan, sorunun ne olduğunu hemen tespit eden, sorunu kısa sürede çözen uzman ekip çalışması ile çalışan kişilerdir. Kombi bakımı dışında kombide oluşabilecek her türlü sorunla ilgilenen ve iletişim sağlayan andan itibaren detaylı olarak bilgi veren kişilerdir. Evlere en yakın kombi servisi ile iletişim kurulup her türlü sorunu soğukta kalmadan çözebilirsiniz.

Kombi bakımı yılda iki kez bakımı yapılmalıdır. Kış ayı gelmeden sorun var mı ısıtması iyi mi diye bir bakıma girilmelidir. Kombiler her evde insanların eli ayağıdır. Kombi arıza bakım servisleri her zaman en iyi teknolojiler ve son ürünleri takip ederek bütün kombi modellerini son çıkanlarda dâhil olmak üzere profesyonel şekilde arızalarına bakım yapmaktadırlar. Kombi bakım işlemleri kısa süreli olmaktadır fakat eğer uzun süredir kombiye bakım yapılmıyorsa bu şartlarda kombi bakımının uzun sürmesi mümkündür. Kışın güzel ısınmak, az fatura ödemek, sıcak suyu kısa sürede almak için kombi bakımı şarttır. Eğer küçük çocuk var ise evde mevsim değişikliklerinde ilk düşünülecek şey kombi bakımıdır.

Petek Temizleme

Petek temizleme yapılmadan önce ilk olarak kombi, petek, vana kapatılır. Kaçak veya tamir gerektiren durum olup olmadığı kontrol edilir. Temiz temizlemek için bir makina vardır. Bütün kontroller yapıldıktan sonra bu makinanın monte edilmesi için uygun ortam oluşturulur.  10-15 metre uzunluğunda bir hortuma sahiptir. Petek temizliği yapılırken ortamda kirletme olmaz. Gider için genellikle tuvalet, banyo gibi yerler tercih edilir. Temizleme işleminde alt ve üst borular olmak üzere iki çeşit temizleme yapılır. Temizliği yapacak olan kişinin seçtiği temizleme makinası da bu konuda büyük önem taşır. Basınç değeri 2 bar’dan yüksek olan seçildiği zaman kombiye zarar verilebilir. Bu yüzden kişinin bu konuda uzman olması son derece önemlidir. Evde yapılan petek temizliğinde 1-2 saat sürebilir. Ama bu süre peteğin kirlilik durumuna göre uzayabilir.

Etiketler :
SON DAKİKA