Haber Atak

Klimanın Zaman Ayarı Çalışmaması Sorunu

Teknolojinin hızlı gelişimi yaşam standartlarımızın daha yüksek konfor standartlarına sahip olabilmesini sağlarken aynı zamanda da ilave fonksiyonlar ile teknolojiyi daha pratik bir şekilde kullanabilme imkanı veriyor. Özellikle de son yıllarda yaygın olarak kullanılmakta olunan klimalarda mevcut olan ek özellikler ile birlikte çok daha fonksiyonel bir şekilde ısınma ve serinleme ihtiyaçlarını karşılayabilme şansına sahip olabiliyoruz. Bu […]

11 Nisan 2019 - 20:15 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.
Klimanın Zaman Ayarı Çalışmaması Sorunu


Teknolojinin hızlı gelişimi yaşam standartlarımızın daha yüksek konfor standartlarına sahip olabilmesini sağlarken aynı zamanda da ilave fonksiyonlar ile teknolojiyi daha pratik bir şekilde kullanabilme imkanı veriyor. Özellikle de son yıllarda yaygın olarak kullanılmakta olunan klimalarda mevcut olan ek özellikler ile birlikte çok daha fonksiyonel bir şekilde ısınma ve serinleme ihtiyaçlarını karşılayabilme şansına sahip olabiliyoruz. Bu özelliklerden birisi de klima zaman ayarı özelliğidir. Günümüzde son derece yaygın olarak kullanılan bu özellik sayesinde eve veya ofise gitmeden önce klimanın devreye girerek, ısıtma veya soğutma gerçekleştirebilmesi ya da kendisini kapatabilmesi sağlanabilmektedir. Bu gibi önemli avantajları bulunan klima zaman ayarı çalışmaması sorunu da Üsküdar Samsung Servisi merkezinde en sık görülen arızalardan birisidir.

Klimanın zaman ayarı fonksiyonunun etkin biçimde kullanılamamasına neden olan çalışmama sorunu temel olarak elektrik akımındaki problemlerden kaynaklı olarak meydana gelmektedir. Genellikle ani şekilde meydana gelen elektrik kesintilerinin ardından hemen hemen tüm elektronik aletlerde olduğu gibi klimalarında ayarlarında değişim/bozulma söz konusu olabiliyor. Bu tarz durumlarda da kalıcı arızaların oluşması ise çok sık ortaya çıkmamaktadır. Bu gibi bir durumda klimanın zaman ayarı fonksiyonunun tekrardan yapılması ile sorun çözüme kavuşturulabilmektedir. Ancak buna rağmen yapılan ayarlamalar sonucunda klima zaman ayarı çalışmama sorunu devam ediyor ise mutlaka Sultanbeyli Samsung Servisimerkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Klima içerisindeki elektrik akışı problemleri, zaman döngüsü arızaları vb. tüm teknik sorunlara ilişkin olarak deneyimli ve uzman teknisyenler tarafından gerekli olan kontroller gerçekleştirilmektedir. Yapılan kontrollerde tespit edilen arızalar için onarım işlemleri Klima Servisi merkezinin uzmanları tarafından yerinde gerçekleştirilmektedir. Yapılan arıza onarım işlemlerinde yetersizlik olacağı öngörülür ise arızalı parçalar, orijinalleri ile değiştirilmektedir. Bu şekilde klimanın yetersiz onarımdan dolayı kısa süre içerisinde tekrar aynı sorunla karşı karşıya kalmaması sağlanıyor. Zaten Göztepe Samsung Servisi merkezi tarafından da bu konuya ilişkin olarak güvence, 1 yıllık garanti desteği verilerek, sağlanmaktadır. Bu kaliteli ve profesyonel klima servis hizmetlerinden yararlanmak isteyen ve klima arızasıyla uğraşanlar 7 gün 24 saat kesintisiz olarak çağrı merkezi numaralarından başvuruda bulunabiliyor.

Etiketler :
SON DAKİKA