Haber Atak

Kış Lastiği Uygulaması Denetimleri Sıklaştı

Farklı iller arası yük ve yolcu taşımacılığı meydana getiren ticari araçların kullanması zorunlu tutulan kış lastiği uygulaması çerçevesinde tüm Türkiye’de 4 gün boyunca devam edecek olan özel denetim bugün itibariyle başlatıldı. Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı çalışmalarını devam ettiren Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü polis ekipleri, Edirne’ye giriş, çıkışı […]

15 Aralık 2018 - 20:51 'de eklendi ve 1134 kez görüntülendi.
Kış Lastiği Uygulaması Denetimleri Sıklaştı

Farklı iller arası yük ve yolcu taşımacılığı meydana getiren ticari araçların kullanması zorunlu tutulan kış lastiği uygulaması çerçevesinde tüm Türkiye’de 4 gün boyunca devam edecek olan özel denetim bugün itibariyle başlatıldı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı çalışmalarını devam ettiren Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü polis ekipleri, Edirne’ye giriş, çıkışı ve şehirdeki belli noktada ticari taksi, minibüs, otobüs, kamyon, kamyonet ve tır sürücülerinin lastiklerini kontrol işlemini meydana getirdi.

Denetim kapsamında kış lastiği takmayan yedi sürücüye 625’er Türk Lirası ceza verildi bunun dışında kış lastiklerinin dişleri kullanıma uygun görülmeyen 1 sürücüye de para cezası verildi. Ekipler, kış lastiği kullananlara ise teşekkürlerini iletti. Denetimler çerçevesinde bir sürücü polis ekiplerinin kestiği cezaya “Lastiklerim dört mevsim” diye itiraz etmiş bulunsa da bu sürücüye ceza yemekten kurtulamadı. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bünyesinde çalışan polis ekipleri şehir girişinde mandalina yüklü bir kamyoneti durdurarak, lastiklerini kontrol etti.

Aracın lastiklerinin kış lastiği uygulamasına uygun olmadığının tespit işlemi yapılması üstüne sürücü polis ekiplerine, “Lastiklerim dört mevsim, her mevsime uygun biliyordum, lastikçi alırken bu şekilde söyledi.” diye ifade etse de ceza yedi.

SON DAKİKA