Haber Atak

Kadın Polislere Fuhuş Yaptıran Başka Kadın Polis Cezaevine Gönderildi

Adana’da içlerinde adliyede çalıştıkları ortaya çıkan 2 kadın polise ve öğretmen ablasına da iş adamlarıyla fuhuş yaptırdığı öne sürülen kadın polis 5 sene 10 ay hapis cezası verilerek cezaevinin yolunu tuttu. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bünyesinde faaliyetlerini devam ettiren Ahlak Büro Amirliğini telefonla arayan ve adını söylemeyen bir kadın, A.D. (38) adlı kadın […]

30 Kasım 2018 - 20:42 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.
Kadın Polislere Fuhuş Yaptıran Başka Kadın Polis Cezaevine Gönderildi

Adana’da içlerinde adliyede çalıştıkları ortaya çıkan 2 kadın polise ve öğretmen ablasına da iş adamlarıyla fuhuş yaptırdığı öne sürülen kadın polis 5 sene 10 ay hapis cezası verilerek cezaevinin yolunu tuttu.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bünyesinde faaliyetlerini devam ettiren Ahlak Büro Amirliğini telefonla arayan ve adını söylemeyen bir kadın, A.D. (38) adlı kadın polis memurunun kadın ve yaşı küçük kızlara fuhuş yaptırdığı ihbarını yaptı. İhbar yapılması üstüne yürütülen geniş çaplı soruşturma çerçevesinde bir polis merkezinde görev yapan kadın polis memuru A.D.’nin telefonu Adana 3. Sulh Ceza Mahkemesinin kararı doğrultusunda dinlemeye başlandı.

Ahlak polisi, dinlemelerde A.D.’nin Adana Adliyesinde görev yaptığı ortaya çıkan polis memurları Y.A. ve M.B. ile öğretmen ablası M.B.’ye fuhuş yaptırdığını belirledi. Cumhuriyet savcısı, kadın polis hakkında ‘Bir kimseyi fuhşa teşvik etmek ve yaptırmak veya aracılık etmek veya yer temin etmek’ suçları baz alınarak Adana Asliye Ceza Mahkemesi’nde davada bulundu.

Söz konusu açılan bu davanın iddianamesinde, kadın polisi aramakta olan C.H., “Adil bey bir arkadaşı vardı o da gelsin diyor’ derken, sanık polis A.D.’nin de, “Canım benim yani önceden ayarlamak lazım böyle şeyleri, ben size söyledim bana önceden haber verin gelişinizi” diyerek yanıt verdiğini tespit etti. Bir başka telefon konuşmasında da bir erkeğe ait hat ile konuşmalar yapan F.İ.’nin, kadın polise, “İlla polis istiyorum diyor. Senin o yanındaki kızı gösterdim” dediği ortaya çıktı.

SON DAKİKA