Haber Atak

İstanbul’a Haftasonu Kuvvetli Sağanak Yağış Geliyor

Bu haftasonu 7 Nisan Cumartesi ve 8 Nisan Pazar günü itibariyle Türkiye’nin en kalabalık metropol kenti İstanbul’da kuvvetli yağışların etkili olacağı yönünde tahminler meydana getiriliyor. Kuvvetli yağışlar akşam saatine dek etkisini sürdürmesi konusunda vatandaşların bu saatlerde dikkatli olması yönünde uyarılar yapıldı. Gerçekleştirilen son değerlendirmeler doğrultusunda Türkiye geneli yağış beklenmiyor. Tüm bölgelerin az bulutlu ve açık, […]

05 Nisan 2018 - 19:32 'de eklendi ve 237 kez görüntülendi.
İstanbul’a Haftasonu Kuvvetli Sağanak Yağış Geliyor

Bu haftasonu 7 Nisan Cumartesi ve 8 Nisan Pazar günü itibariyle Türkiye’nin en kalabalık metropol kenti İstanbul’da kuvvetli yağışların etkili olacağı yönünde tahminler meydana getiriliyor.

Kuvvetli yağışlar akşam saatine dek etkisini sürdürmesi konusunda vatandaşların bu saatlerde dikkatli olması yönünde uyarılar yapıldı.

Gerçekleştirilen son değerlendirmeler doğrultusunda Türkiye geneli yağış beklenmiyor. Tüm bölgelerin az bulutlu ve açık, öğle vakitleri itibariyle Doğu Anadolu’nun doğu kesimi ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun, akşam vakitlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’nin parçalı bulutlu olacağı öngörülüyor. Sabah saatlerinde Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz’in kıyı bölümleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer pus hadisesi, sabah ve gece vakitlerinde Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı yaşanması yönünde tahminler yapılıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından edinilen son hava durumu tahminlerine göre, hava sıcaklığı yurt genelinde 2 ila 4 derece yükselecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güneybatı bölgelerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği yönünde tahmin ediliyor.

SON DAKİKA