Haber Atak

iPad Air’den rakiplerine gözdağı

Apple, 18 Mart pazartesi günü tanıtımını yaptığı yeni iPad Air ve iPad Mini tabletleriyle sürpriz bir biçimde kullanıcıların önüne çıktı.

29 Nisan 2019 - 1:57 'de eklendi ve 342 kez görüntülendi.
iPad Air’den rakiplerine gözdağı

Apple, 18 Mart pazartesi günü tanıtımını yaptığı yeni iPad Air ve iPad Mini tabletleriyle sürpriz bir biçimde kullanıcıların önüne çıktı. Uzun süredir konuşulan yeni iPad Mini modeli sonunda karşımıza geldi. Apple Pencil desteğini de arkasına alan cihaz bakın hangi özellikler olacak?

Apple, sürpriz bir durumla herhangi bir özel etkinlik yapmadan yeni iPad Air ve iPad Mini modellerini görücüye sundu. Her 2 cihazın önceki modellere göre en büyük farkı ise Apple Pencil desteği veriyor olmaları. Gümüş, uzay grisi ve altın renk olmak üzere 3 farklı renkli modeli yer alan yeni iPad Mini, A12 Bionic işlemciyle karşımıza çıkıyor ve performans açısından da bir önceki iPad Mini’ye kıyasla yüzde yermiş oranında daha hızlı çalışıyor. Söz konusu işlemciyle beraber cihaz AR yeteneklerine artık sahip olacak.

Home butonunu bu modelde yine yer veren Apple, Face ID yerine kullanıcıların yine Touch ID ile yola devam etmelerini belirtmiş. 7.9 inç’lik ekranıyla karşımıza çıkan ve 1536×2048 piksel ekran çözünürlüğü olan yeni iPad Mini, 2 GB RAM’le geliyor. Depolama hacmi olarak yeni iPad Air’lerde olduğu gibi 64 GB ve 256 GB seçenekleri yer alıyor.

SON DAKİKA