Haber Atak

Hobiden Mesleğe Arıcılık

Bin bir şifası olduğu bilinen ve arı sayesinde ortaya çıkan bal üreticiliği en zorlu işlerdendir.

08 Şubat 2019 - 0:05 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.
Hobiden Mesleğe Arıcılık

Bin bir şifası olduğu bilinen ve arı sayesinde ortaya çıkan bal üreticiliği en zorlu işlerdendir. Hobi ya da sevmekle anca yapılan arıcılık hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak ya da bildiklerinize yeni bilgiler eklemek isteyenlere yönelik hazırlanan aricilik.com.tr sitesi bu konu hakkında pek çok bilgi edinilecek bir kaynak niteliğindedir.

Arı Hakkında Her Şey

Sitenin kuruluş amacı arı neslinin de diğer tükenmekte olan canlılar gibi her geçen gün hızlanarak tükenmesi en önemli neden olmakla birlikte meslek edindirme amaçlı devlet teşvikleri de diğer bir nedendir. Arıcılığa ilk defa başlayanlar bu siteyi incelediğinde ve arıcılık mesleğini yapmayı düşündüğünde; kovan nasıl hazırlanır, kraliçe ana arı ve çocukları, arıdan besin üretme yöntemi ve besin çeşitleri, arıların bakım ve beslenmesi, arıdan ürün hasadı ve arıcılık için gerekli olacak ekipman ve araçları öğrenecektir.

Site içerisinde arıcılığa gönül veren ve bunu meslek edinenlere yönelik arı satışı, arıcılık malzemeleri, arıdan elde edilen besinler ve satışları, arı takvimi, arı hastalıkları ve devletin verdiği destekleme hibe ve kredileri hakkında konu başlıkları ve bu konu başlıklarının alt başlıkları ile ayrıntılı bilgilendirme yapılır.

Arıcılık İçin Teorik Bilgiye de Site de Yer Verilmiştir.

Site incelendiğinde arıcılık hakkında teorik bilgilere de ulaşılmaktadır. Konvansiyonel ve organik arıcılık hakkında bilgi, arının hayatı, risk almamak için arıcılığa kaç kovanla başlanması gibi teorik bilgilerde site içerisinde yer alır.

https://www.aricilik.com.tr/

Etiketler :
SON DAKİKA