Haber Atak

Hakkari’deki Patlama İle İlgili Rapor

Hakkari’de 7 şehidimizin 25 askerimizin yaralı olduğu patlamayla ilgili Kara Kuvvetleri bir rapor yayınladı. Rapora göre, “Ateşlenen topun arkasındaki parçanın kopmasıyla zincirleme patlama gerçekleşti” denildi. Milli Savunma Bakanlığı,Hakkari’deki mühimmat patlamasıyla ilgili raporu yayınladı.Kara Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada ise,”Ateşlenen topun arkasındaki parça koptu.Toptan kopan parça zincirleme patlamaya yol açtı” ifadelerine yer verildi. Zincirleme Yangın Ve Patlama […]

24 Kasım 2018 - 0:49 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.
Hakkari’deki Patlama İle İlgili Rapor

Hakkari’de 7 şehidimizin 25 askerimizin yaralı olduğu patlamayla ilgili Kara Kuvvetleri bir rapor yayınladı.

Rapora göre, “Ateşlenen topun arkasındaki parçanın kopmasıyla zincirleme patlama gerçekleşti” denildi.

Milli Savunma Bakanlığı,Hakkari’deki mühimmat patlamasıyla ilgili raporu yayınladı.Kara Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada ise,”Ateşlenen topun arkasındaki parça koptu.Toptan kopan parça zincirleme patlamaya yol açtı” ifadelerine yer verildi.

Zincirleme Yangın Ve Patlama Oldu

Raporda,”Atışın ardından merminin namluyu normal olarak terk ettiği ancak,topun arkasında ‘kama’ olarak adlandırılan parçanın olağan dışı bir şekilde koptuğu, bu nedenle namlu gerisinden çıkan alevin atışlarda kullanılacak barutları tutuşturarak zincirleme yangın ve patlamalara sebebiyet verdiği belirlenmiştir” denildi.

Daha Önce Böyle Bir Kaza Olmadı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nca, gerçekleştirilen idari ve teknik heyetin incelemesinde, 175 mm’lik M107 K/M toplarla bu güne kadar yapılan atışlarda bu tip bir kazanın meydana gelmediği belirlendiği belirtildi.

Hakkari üs bölgesindeki patlamanın sebebi belirlene kadar 175 mm’lik M107 K/M toplarla bunlara ait mühimmatın kullanımının durdurulduğu bildirildi.

SON DAKİKA