Haber Atak

Erzurumspor Taraftarı Hakem Hatalarını Protesto Etti

B Erzurumspor taraftarı, Çaykur Rizespor müsabakasında ortaya çıkan skandal hakem kararlarını protesto gerçekleştirip TFF Erzurum Bölge Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu.

08 Şubat 2019 - 0:42 'de eklendi ve 449 kez görüntülendi.
Erzurumspor Taraftarı Hakem Hatalarını Protesto Etti

BB Erzurumspor taraftarı, Çaykur Rizespor müsabakasında ortaya çıkan skandal hakem kararlarını protesto gerçekleştirip TFF Erzurum Bölge Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu.

Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında Kazım Karabekir Stadyumu’nda yapılan düşme hattını yakından ilgilendiren BB Erzurumspor – Çaykur Rizespor maçında hakem Özgür Yankaya’nın kararları ardından bir araya geldi.  Binlerce BB Erzurumspor taraftarı TFF Erzurum Bölge Müdürlüğü’ne yürüyerek MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’e yönelik protestolar yaptı. Lalapaşa Meydanı’nda bir araya gelen binlerce Erzurumlu ellerindeki pankartlarla sloganlar atarak TFF Erzurum Bölge Müdürlüğü’ne yürüdü. Yürüyüşün ardından Erzurumsporlular, Dadaşlar ve Mavi Kapı taraftar grupları ortak bir basın açıklaması meydana getirdi.

Gerçekleştirilen basın açıklamasında; “Yalnızca Erzurumsporluların değil tüm futbolseverlerin ve spor yorumcularının dikkatinden kaçmayan ve açıkça dile getirebileceğimiz noktalara gelen hatalar söz konusu duruma gelmektedir. Doğrudan sonuca etki etmeyen, her insan hata yapabilir diyerek küçümsediğimiz, görmezden geldiğimiz yanlışları yok sayıp 10. hafta Kasımpaşa, 11. hafta Akhisarspor ve 20. hafta Çaykur Rizespor karşılaşmalarında bariz hatalı kararlara artık göz yummayacağımız seviyeye düşürmüştür. Kalan 14 haftada MHK, TFF, PFDK’nın aklını başına alarak hareket etmesini adalet ve ahlak adına kendilerinden rica ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

SON DAKİKA