Haber Atak

Endonezya Ulemasından FETÖ Fetvası: Faaliyetlere Katılmak Haramdır!

Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi, FETÖ ile ilgili yayımladığı fetvada, örgütün faaliyetlerine katılmanın haram olduğunu belirtti.   Fetullah Gülen ve örgütünün yaptığı tahrifatlardan bahsedilen Ulema Meclisi raporunda, “Türkiye’de 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen ve 258 kişinin şehadetine sebebiyet veren darbe girişiminden itibaren Endonezya Asyalı Sufi Ulema Meclisi, Fetullah Gülen hareketi hakkında kapsamlı bir tahkikat gerçekleştirmiştir.” […]

11 Ekim 2018 - 23:18 'de eklendi ve 251 kez görüntülendi.
Endonezya Ulemasından FETÖ Fetvası: Faaliyetlere Katılmak Haramdır!

Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi, FETÖ ile ilgili yayımladığı fetvada, örgütün faaliyetlerine katılmanın haram olduğunu belirtti.

 

Fetullah Gülen ve örgütünün yaptığı tahrifatlardan bahsedilen Ulema Meclisi raporunda, “Türkiye’de 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen ve 258 kişinin şehadetine sebebiyet veren darbe girişiminden itibaren Endonezya Asyalı Sufi Ulema Meclisi, Fetullah Gülen hareketi hakkında kapsamlı bir tahkikat gerçekleştirmiştir.” denilerek dikkate alınan hususlar paylaşıldı.

 

“Gülen, Ayetlerde Ciddi Tahrifat Yaptı”

Fetullah Gülen’in ayetlerde ciddi tahrifat yaptığı belirtilerek “Ona ait öğretiler Kur’an ve Sünnete dayalı İslam akidesini bozabilecek niteliktedir” denildi. Gülen’in öğretilerini ilk başlarda Bediüzzaman Said Nursi’ye nispet ederek yaydığını ancak tahkik edildiğinde Said Nursi’nin görüşlerini de çarpıttığı, bunu özellikle gençlerin ilgisini çekmek için yaptığı belirtildi.

 

Gülen’in sufiliğe dair olan fikir ve davranışlarının hatalı olduğu, tasavvufi değerlere zarar verdiği kaydedilen raporda, “Fetullah Gülen hareketi ve cemaati sadece dini bir hareket veya sosyal bir organizasyon değildir. Söz konusu oluşum, siyonist gruplarla güçlü ilişkileri olan dini/sosyal oluşumların arkasına gizlenme heveslisi bir harekettir” ifadeleri kullanıldı.

 

“Faaliyetlerine Katılmak Haramdır”

“Fetullah Gülen ve takipçilerinin tüm dünyada yapmış oldukları faaliyetler ve bu faaliyetlere katılmak haramdır. Fetullah Gülen ve takipçileri Allah Teala’ya tevbe etmelidir ve yaptıklarının hesabını tüm dünyadaki Müslümanlara vermelidir.” denilen açıklamada, Özellikle 15 Temmuz vurgusu yapıldı.

SON DAKİKA