Haber Atak

Ekonomi Bakanı Zeybekci’den yatırımcılara müjde

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB)tarafından düzenlenen ve 2017 yılında en çok ihracat yapan üyelere ödüllerin verileceği törende Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci bir konuşma yaptı.  Yaptığı konuşma sırasında açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekci, tekstil ve konfeksiyon yatırımlarında da kısa süre içinde teşvik verileceğini söyledi. 2017 yılında en fazla ihracat yapan ve yılı 8.1 milyar dolarla […]

02 Nisan 2018 - 1:10 'de eklendi ve 253 kez görüntülendi.
Ekonomi Bakanı Zeybekci’den yatırımcılara müjde

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB)tarafından düzenlenen ve 2017 yılında en çok ihracat yapan üyelere ödüllerin verileceği törende Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci bir konuşma yaptı.  Yaptığı konuşma sırasında açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekci, tekstil ve konfeksiyon yatırımlarında da kısa süre içinde teşvik verileceğini söyledi.

2017 yılında en fazla ihracat yapan ve yılı 8.1 milyar dolarla kapatan tekstil sektöründe iş yapan firmaların ödüllendirileceği İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB)’nin hazırlamış olduğu törende açılış konuşmasının yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci sektör ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bu törende ilk kez açıkladığını belirttiği ve yakında da bununla ilgili kararnamenin çıkacağını söyleyen Bakan Zeybekci tekstil ve konfeksiyon sektörü teşvik kapsamına alınacaktır dedi. Tekstil ve konfeksiyonun ülkemiz için vazgeçilmez olduğunu söyleyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci bu konuda teşvikin verilmesinin gerekliliğinden bahsetti.

Konuşması sırasında Türkiye’de tekstilin sonunun asla gelmeyeceğini söyleyen Bakan Zeybekci bu sektör faklı boyutlara geçerek her zaman yoluna devam edecektir dedi. Ayrıca bu sektörün öneminden bahsederken, 1980 yılında toplam dış ticaretin 4,5 milyar dolar olduğunu 1990’larda ise bu rakamın 10 milyar dolara çıktığını söyledi. O yıllarda sektörde iş yapanlar tekstilin sonu mu geldiği diye düşünmekteydiler. Testilin sonu asla ve asla gelmeyeceğini farklı boyutlarda hep devam edeceğini ifade etti.

 

 

 

SON DAKİKA