Haber Atak

Eczacılar Vitamin Hapı Sattığına Pişman Oldu

Sultanbeyli’de eczacı kavgası yaşandı. Bir eczaneden ilaç alan K.Ş. ve çocuğu G.Ş, eczacı kalfasının kendilerine fazladan 40 Türk Lirası değerinde vitamin hapı sattığını öne sürerek eczaneye baskın yaptı. Eczacının babası ve kalfasını hastanelik eden baba oğul 2 şehir magandası, ifadelerinin sonrasında serbest kaldı. İstanbul Eczacılar Odası Genel Sekreteri olarak konuyla alakalı konuşan Serdar Göksan, “Eczaneler […]

23 Kasım 2018 - 18:18 'de eklendi ve 239 kez görüntülendi.
Eczacılar Vitamin Hapı Sattığına Pişman Oldu

Sultanbeyli’de eczacı kavgası yaşandı. Bir eczaneden ilaç alan K.Ş. ve çocuğu G.Ş, eczacı kalfasının kendilerine fazladan 40 Türk Lirası değerinde vitamin hapı sattığını öne sürerek eczaneye baskın yaptı. Eczacının babası ve kalfasını hastanelik eden baba oğul 2 şehir magandası, ifadelerinin sonrasında serbest kaldı.

İstanbul Eczacılar Odası Genel Sekreteri olarak konuyla alakalı konuşan Serdar Göksan, “Eczaneler şiddete son derece açık ve korunaksız durumda. İstanbul’da bu kaç bininci olay olarak karşımıza çıkıyor. Eczacılar olarak korunmak ve bu hususta gerekli görülen cezaların ağırlaştırılmasını istiyoruz” açıklamasını meydana getirdi.

G.Ş. geride bıraktığımız günler içerisinde Sultanbeyli’de bir eczaneye gelerek ilaç satın aldı. Eczacı kalfası, kendisine vitamin hapı da almasını önerdi. G.Ş. reçetede yazılı olmayan vitamin hapını da önermesi üzerine satın aldı. Ancak aynı gün içinden bir tane içtiği vitamin hapını geri götürdü. Eczanede bu esnada eczacının babası Soysal Dede ile kalfası Murat Alparslan yer alıyordu. Murat Alparslan kutusu açılmış ve kullanılmış vitamin hapını geri verilemeyeceğini ifade etti. Eczaneden giden G.Ş. aradan geçen kısa zaman ardından babası K.Ş. ile birlikte geri geldi. K.Ş. de ilacı geri veremedi.

Baba oğul eczaneye giderek eczacının babası ve kalfasını hastanelik etti.  İki kişi ifadelerinin başvurulmasının ardından ise serbest kaldı.

Etiketler :
SON DAKİKA