Haber Atak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Macaristan’a Flaş Çağrı: Afrika’da Ortak..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye – Macaristan İş Forumu’nda yaptığı açıklamada Macaristan’a çağrıda bulundu. Erdoğan, Afrika’da ortak yatırım yapılması teklifinde bulunurken, Savunma Sanayiinde de ortak adımlar atılacağını kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyaretinde açıklamalarda bulundu. Macaristan’a Afrika ile ortak yatırım yapma çağrısında bulunan Başkan Erdoğan, Savunma Sanayiinde ortak adımlar atılacağını belirtti. “Biz Macaristan’ı yabancı […]

12 Ekim 2018 - 23:42 'de eklendi ve 1241 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Macaristan’a Flaş Çağrı: Afrika’da Ortak..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye – Macaristan İş Forumu’nda yaptığı açıklamada Macaristan’a çağrıda bulundu. Erdoğan, Afrika’da ortak yatırım yapılması teklifinde bulunurken, Savunma Sanayiinde de ortak adımlar atılacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyaretinde açıklamalarda bulundu. Macaristan’a Afrika ile ortak yatırım yapma çağrısında bulunan Başkan Erdoğan, Savunma Sanayiinde ortak adımlar atılacağını belirtti.

“Biz Macaristan’ı yabancı bir ülke olarak görmüyoruz. Orta Asya’ya uzanan kadim dostluğumuz var. Türkiye Macaristan ilişkilerinde muazzam bir ivme yakaladık. Türkiye, Macaristan işbirliği ile Afrika’da ortak yatırıma girelim.” diyen Erdoğan, Macaristan’ın Türkiye’nin önemli geçiş noktalarından biri ve ticaret üssü olduğunu ifade ederek, Avrupa’da bir ihraç merkezi haline gelmesi gerektiğine dikkat çekti.

Erdoğan, Macaristan ile Savunma Sanayinde bazı adımlar atılacağını belirterek, “Turizmde 40 milyona ulaştık. Hedefimiz 2023’te 50 milyon turist. Macaristan’da ciddi yatırımlar yapan şirketlerimiz olduğunu görüyorum. Bankalarımız arasındaki ilişkileri de güçlendirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Türk iş adamlarının vizeye tabi tutulmasının ticaret potansiyelinin kullanılması konusunda büyük engel olduğuna değinen Erdoğan, ilişkilerin güçlendirilmesi konusunda çağrıda bulundu. Başkan Erdoğan sözlerinin devamında “Girişimcilerimizin önünü açmaya gayret gösteriyoruz. Dostum Orban da bu konularda kararlıdır. Macaristan’dan ne alabileceksek almaya, Macaristan da bizden ne alabilecekse alma konusunda teyitleştik” dedi.

SON DAKİKA