Haber Atak

Cumhurbaşkanı Adaylarının Oy Pusulasındaki Yerleri Netleşti

Yüksek Seçim Kurulu tarafından 24 Haziran Pazar günü meydana getirilecek olan cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi konusunda kura çekimi yapıldı. Yüksek Seçim Kurulunda (YSK), 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin yeni gündemi haline gelen Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayların birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi konusunda kura çekimi tamamlandı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven’in başkanlığında yapılan kura […]

14 Mayıs 2018 - 23:15 'de eklendi ve 454 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Adaylarının Oy Pusulasındaki Yerleri Netleşti

Yüksek Seçim Kurulu tarafından 24 Haziran Pazar günü meydana getirilecek olan cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi konusunda kura çekimi yapıldı.

Yüksek Seçim Kurulunda (YSK), 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin yeni gündemi haline gelen Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayların birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi konusunda kura çekimi tamamlandı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven’in başkanlığında yapılan kura çekiminde cumhurbaşkanı adayı gösteren partilerin temsilcileri de yer edindi.

YSK Başkanı olarak görevini devam ettiren Sadi Güven, konuşmasına ilk olarak Gazze’de şehit olan Filistinlilere Allah’tan rahmet diledi. Güven, yurt dışında altmış ülkede oy kullanılabileceğini ifade ederek, 7 Haziran tarihinde gümrük kapılarında oy kullanımının başlayacağını yeniden hatırlattı. 59 milyon seçmen olduğunu sözlerinde belirten Güven, seçim sonuçlarının sağlıklı olması yönünden partilerin sandık görevlilerinin eğitim alması çağrısını da yaptı.

Yapılan oylama sonuca bağlandı. Bu kapsamda, sıralama ilk olarak CHP’nin aday gösterdiği Muharrem İnce, İYİ Parti’nin adayı Meral Akşener, AK Parti ve MHP’nin adayı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Selahattin Demirtaş, Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu ve Vatan Partisi Doğu Perinçek olarak ortaya çıktı.

SON DAKİKA